Przyjęcie dla przyszłej Panny Młodej

Wieczór panieński to jakby pożegnanie z dotychczasowym życiem, ostatnie momenty zabawy, szaleństwa i wolności? Nie. Tak naprawdę nie jest tak źle. Młode małżeństwa, do czasu narodzin potomka, nieźle potrafią się zabawić. Czy wieczór panieński to coś innego niż cotygodniowa impreza? Tak. Powinien być to wieczór, który na długo zapadnie w pamięci i będzie wspominany, jeszcze długo przez uczestników. Oczywiście forma przyjęcia zależy od upodobań przyszłej Panny Młodej, ale grono przyjaciółek na pewno wie, jaki wieczór będzie się jej podobał. Do nich będzie bowiem należało zorganizowanie imprezy. Dla przyszłej mężatki powinna być to niespodzianka. Polecamy: jak zorganizować niezapomniany wieczór panieński?

Zalety organizacji wieczoru panieńskiego w domu

Organizacja wieczoru panieńskiego w domu ma sporo zalet. Pierwsza, to swoboda w zabawie. Każdy lokal będzie wymagał określonych zachowań, w domu, wolnoć Tomku w swoim domku. Dodatkowo, brak obawy, że czegoś się zapomniało, przecież w mieszkaniu jest wszystko pod ręką. Następna, bardzo istotna zaleta to koszty, zmniejszone bardzo, bowiem wynajęcie sali to spory wydatek. Lepiej przeznaczyć pieniądze na dodatkowe atrakcje, nawet ekstrawaganckie. Trzeba również pamiętać, że to babski wieczór, szwendanie się po lokalach nocą bez męskiej obstawy, nie jest w dzisiejszych czasach bezpieczne. A wszyscy znajomi faceci, prawdopodobnie, w tym czasie będą się bawić na wieczorze kawalerskim.
Jeśli mamy wątpliwości, jak zorganizować wieczór panieński w domu to najlepiej podpytać dyskretnie samej gwiazdy wieczoru, jej rodziców, czy rodzeństwo o upodobania, najciekawsze imprezy, ulubione kolory i detale. Nawet jeśli znacie się od dawna, przyjaźnicie, to drobny rekonesans nie zaszkodzi. A nuż coś istotnego umknęło.
Jeśli ma się ochotę na oryginalną kuchnię, można wynająć catering, nawet wraz z męską obsługą. Firmy mają w zanadrzu sporo pomysłów na uatrakcyjnienie wieczoru, panowie mogą wystąpić w interesujących strojach, nawiązujących do motywu przewodniego organizowanego przyjęcia. Kobiety poczują się niezwykle dowartościowane, będąc obsługiwanymi przez szarmanckich panów. Niesamowicie na wyobraźnię działają na przykład kelnerzy w kiltach. Każda kobieta, która miała okazję być w szkockim lokalu to potwierdzi.
Pamiętać należy o prezentach dla przyszłej Panny młodej.

Wieczór panieński motyw przewodni

Przyszłe druhny muszą wspólnie zastanowić się nad motywem przewodnim wieczoru. Od tego będzie zależała dekoracja, stroje, zabawy, scenariusz i po części jadłospis z tortem w roli głównej. Pomysłów można mieć tysiące, trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki lokalowe, upodobania głównej postaci wieczoru, no i budżet.
Bardzo lubiany jest styl buduarowy. Kobietki we frywolnych szatkach, koronki, woale, atłasy. Pokój opróżnia się tworząc na środku jakby jedno wielkie łoże, pełne poduszek, baldachimów z woalu i innych podniecających akcesoriów.
Podobnie jest z piżama party, choć to dość oklepany i infantylny pomysł, co nie znaczy, że się nie uda. Dziewczęta w kolorowych piżamkach, bitwa na poduszki, ploteczki do poduszeczki, mogą bardzo nastroić towarzystwo do obudzenia w sobie dziecka. Może być śmiesznie a do tego między uczestnikami powstanie dodatkowa, bliska więź.
Jeśli dom jest obszerny i do tego posiada wysokie schody, warto pomyśleć o wieczorze modelek. Przyszłe druhny przyniosą najróżniejsze elementy garderoby i zaczną się przebieranki i najróżniejsze kompozycje, przerywane co jakiś czas pokazem na wybiegu. Sto procent, że się nie znudzi. Do tego oczywiście najprzeróżniejsze makijaże, wymyślne fryzury i ozdabianie paznokci. Nawet nikt nie zauważy się, że nadchodzi świt.
Można również zainspirować się bajkami i w takim stylu urządzić przyjęcie. Trzeba tylko pojechać do wypożyczalni po odpowiednie stroje, poświęcić sporo czasu na dekoracje i stworzyć scenariusz, który nie pozwoli się znudzić. Przyszła Panna Młoda będzie zachwycona.

Zabawy na wieczór panieński w domu

Gry i zabawy na wieczór panieński to pomysł na uatrakcyjnienie wieczoru. Wcześniej dobrze jest przygotować drobne nagrody dla uczestników. Mogą to być lakiery do paznokci, lizaki o kontrowersyjnych kształtach, pierścionki lub inne drobiazgi ze sklepu za pięć złotych, własnoręcznie sklecone wierszyki – wróżby, śmieszne zdjęcia z autografem przyszłej Panny Młodej itp. Należy szczelnie owinąć upominek w papier i gorliwie okleić taśmą klejącą, żeby utrudnić wydobycie prezentu.
Warto też podawać drinki z małą ilością alkoholu, żeby wieczór za szybko się nie skończył. Najlepiej żeby to były owocowe, lekko doprawione koktajle. Można je nawet wspólnie przyrządzić lub dać do zrobienia jako jedno z zadań, przyszłej mężatce.
Wracając do zabawy na wieczorze panieńskim to można zorganizować konkurs na najlepsze rady dla nowożeńców. Każda z pań pisze na karteczce jedną radę dla przyszłej Panny Młodej. Mogą to być np.:

 • Pamiętaj, że do serca mężczyzny trafia się przez żołądek,
 • Nie kłóćcie się w łóżku przed snem,
 • Ustępuj mężowi w drobnych sprawach,
 • Mów mężowi komplementy, pamiętaj o jego Ego,
 • Chodźcie razem na imprezy, do kina, na spotkania, spacer,
 • Przypominaj mężczyźnie o ważnych datach,
 • Nie obrażaj się, to tylko facet, itp

Następnie karteczki wrzućcie do pudełka i niech przyszła małżonka je przeczyta. Autorkę, najbardziej docenionej rady, nagradza się losowo wybraną paczuszką. Wszystkie rady najlepiej wkleić do specjalnie przygotowanego albumiku, będzie miłą pamiątką.
Jeśli wybrany został wieczór modelek, to jedną z zabaw może być konkurs na najładniejszą suknię ślubną z papieru toaletowego. Dziewczyny dzielą się na zespoły. Kreację łączy się za pomocą taśmy klejącej. Oczywiście na koniec robi się pokaz sukien ślubnych a Panna Młoda wybiera tę najpiękniejszą. Zwycięski zespół otrzymuje nagrody.
Można też zrobić konkurs plastyczny. Z najróżniejszych zdjęć przyszłych małżonków i kolorowych czasopism, wcześniej podzielone na zespoły druhny tworzą kolaż. Praca musi mieć temat lub opowiadać historyjkę oraz być opisana w dowcipny sposób.
Całość montujemy w formę albumu i mamy następną pamiątkę z wieczoru. Wszystkie panny otrzymują upominki.
Kolejny album można stworzyć z opisanych wspomnień z udziałem Panny Młodej. Prezent bezcenny.
Pomysłów na zabawy na babski wieczór jest naprawdę sporo, a jeśli przyjaciółki mają pomysłowe głowy, to wymyślą coś samodzielnie. Gra na wieczór panieński może nasunąć się podczas zwykłej rozmowy, ze wspólnych wspomnień, czy przy okazji małych spotkań na ploteczki przy kawie.
Quiz wieczór panieński
Quizy to podstawa na wieczorze panieńskim i jedno z najciekawszych źródeł do plotkowania. Wymyślamy około 20 – 30 pytań do młodej pary, oczywiście z ich wspólnych chwil. Pytania na panieński zaczynają się prozaicznie:

 • gdzie się poznali,
 • gdzie się pierwszy raz pocałowali,
 • Jaki ostatnio film razem oglądali,
 • Ulubiony kolor, ulubione kwiaty, muzyka itp.

Później utrudniamy sprawę:

 • Jak miał na imię kolega z którym siedział w ławce w podstawówce,
 • Jakie ma imię z bierzmowania,
 • Jakie ma hasło na facebooku
 • Jakie choroby zakaźne przechodził, przechodziła itd.

Nagrywamy pytania oraz odpowiedzi przyszłego męża i wyświetlamy film, zatrzymując przed odpowiedzią. Przyszła żona odpowiada i następuje skonfrontowanie z odpowiedzią narzeczonego.
Za złą odpowiedź musi być kara, czasem jest to dodatkowy drink, ale czy to dobry pomysł, zależy od prowadzących. Można użyć pianek, co utrudni mówienie, przy następnych odpowiedziach.
Podobny quiz, to dokończanie zdań np. Ona i On pierwszy raz spotkali się…? Wykonanie podobne, nagrywamy, odtwarzamy, kara. Używamy imion narzeczonych.
Można również zrobić zabawy sprawnościowe, sprawdzające przydatność młodej do małżeństwa, czyli gotowanie, cerowanie, smakowanie z zakrytymi oczami, czy bardziej frywolne przypinanie części garderoby do namalowanej postaci przyszłego, również z zakrytymi oczami.
Na koniec warto wspomnieć o muzyce, która jest obowiązkowa przy zabawie. Trzeba ją dostosować do upodobań ogółu, sporo skocznych kawałków a trochę relaksacyjnych dla chwilowego odpoczynku. I Makarena oczywiście.