Zamówienie zaproszeń na ślub jest bez wątpienia ważnym elementem przygotowań do najważniejszego dnia w życiu przyszłych małżonków. Dobrze dobrana papeteria może bowiem wprowadzić gości w odpowiedni nastrój i zdradzić im motyw przewodni wesela. Obecnie pary mają naprawdę wiele możliwości w kwestii wyboru zaproszeń. Sprawdź, jakie style papeterii cieszą się niemałą popularnością w branży ślubnej.

Styl klasyczny

Pary ceniące sobie minimalistyczną elegancję na pewno powinny zwrócić uwagę na klasyczne i oryginalne zaproszenia ślubne. W takim stylu dominują biel, złoto oraz srebro, często można spotkać się także z bordo, pastelami i granatem. Dobrym pomysłem może być postawienie na kolory, które pojawią się również w sali weselnej. Niepowtarzalności mogą natomiast dodać delikatne, tłoczone wzory, ozdobne pismo czy też niebanalne wstążki.

Styl boho

Styl boho to bardzo modna propozycja dla par, które marzą o ślubie w romantycznej atmosferze z artystyczną nutą. W zaproszeniach ślubnych inspirowanych kulturą hipisów wykorzystuje się kwiatowe motywy, ręcznie robione ozdoby i naturalne materiały. Ponadto mile widziane są wstawki z koronki i motywy ludowe. Niekiedy mogą także pojawić się pawie pióra. W takiej papeterii dominują kolory ziemi, pastele i inne stonowane odcienie, którym może towarzyszyć biel.

Styl rustykalny

Na styl rustykalny powinny postawić pary, które są oczarowane wiejską sielanką. Naturalnie wyglądający papier, jutowe sznurki i motyw polnych kwiatów bez wątpienia podkreślą romantyczny charakter wydarzenia. Co ciekawe, zaproszenia w stylu rustykalnym są eleganckie i dość minimalistyczne. Mogą być świetną zapowiedzią wesela organizowanego np. w stodole. Doskonałym uzupełnieniem rustykalnej papeterii mogą być eleganckie winietki ślubne o podobnym wyglądzie.

Styl glamour

Niemałą popularnością wśród nowożeńców od lat cieszą się zaproszenia na wesele glamour. Taka papeteria nie tylko jest niezwykle elegancka, ale także robi spore wrażenie. Można śmiało sięgnąć po szlachetne kolory, biżuteryjne zdobienia i inne detale z nutą luksusu.  Do stylu glamour idealnie pasują również zaproszenia ślubne z brokatem. Nie ma mowy jednak o kiczowatym efekcie, ponieważ papeteria w tym stylu jest wykonana z wysokiej jakości materiałów i utrzymana w duchu ekskluzywnego minimalizmu.

Styl retro

Papeteria w stylu retro z pewnością zachwyci pary, którym zależy na niepowtarzalnym klimacie ślubu i wesela. W tym przypadku design zaproszeń zależy oczywiście od epoki, która ma być motywem przewodnim imprezy. Projekty inspirowane latami 20. XX wieku będą bowiem wyglądać nieco inaczej niż zaproszenia z nawiązaniem do kultury lat 70. ubiegłego wieku. Stylizowana papeteria retro w przyszłości na pewno będzie niezwykłą pamiątką. Ciekawym pomysłem może być też np. wzorowanie się na zaproszeniach ze ślubu rodziców państwa młodych.

Artykuł powstał przy współpracy z Pracowniarzeczyinnych.com.pl – Sklep z akcesoriami ślubnymi