Złota polska jesień to wyjątkowa pora roku. Pierwsze opadłe kasztany i liście z drzew tworzą niesamowitą atmosferę. Dodatkowy urok stanowi wszechobecna feeria barw i zapachów. Jeśli dodamy do tego charakterystyczne światło, podkreślające piękno kolorów, otrzymamy swoisty obraz stworzony przez naturę.

Dlaczego warto brać wesele w październiku?

To oczywiste! Jest to najpiękniejszy miesiąc w górach. Jest jeszcze stosunkowo ciepło, ale czuć już magię jesieni, co dodaje górom uroku. Lasy mieszane mienią się tęczą barw. Bluszcze na budynkach przebarwiają się w piękną czerwień.

Dla gości weselnych taki pobyt pośród gór to nie tylko wspaniałe emocje, związane z weselem, ale także możliwość spacerów i wędrówek w najpiękniejszym zakątku Polski. Nic dziwnego, że wiele Par Młodych wybiera góry na swoje miejsce ślubu i wesela. Z pewnością jednym z czynników decyzyjnych jest zrobienie niespodzianki i przyjemności gościom weselnym. Czy jest coś piękniejszego niż poranki na górskich szlakach?

Wesele jesienią – dlaczego warto?

Kolejnym atutem, przemawiającym za tą porą roku, są niższe ceny, możliwość negocjacji z fotografami i zespołami, a także większy wybór stylowych obiektów. Nic dziwnego, że w ostatnich latach zapanowała istna moda na jesienne śluby i mamy coraz większy wybór weselnych ofert przygotowanych specjalnie na tę porę roku.

Piękna sesja zdjęciowa z górskimi szczytami w tle to następny argument za weselem w jesiennej aurze. Na pewno nie zawiodą się wszyscy fani wizualnych wrażeń. Jeżeli będziemy mieć odrobinę szczęścia, fotografowi uda się uchwycić w kadrze babie lato! Takie zdjęcie będzie bardzo niezwykłe i harmonijne. Panna Młoda nie musi ponadto obawiać się swój makijaż, który będzie dużo trwalszy i nie spłynie, jak w trakcie upałów. Nie zapomnijmy o dedykowanych na tę okoliczność okryciach wierzchnich, zaprojektowanych specjalnie z myślą o Młodych Parach, które postanowiły powiedzieć sobie „TAK” właśnie jesienią. Wesele w październiku ma naprawdę niepowtarzalny urok, szczególnie w górach.

Może sesja zdjęciowa w górskim klimacie? Z pewnością fotografie opatrzone klimatycznymi pledami, góralskimi swetrami, zachodem słońca i delikatnym jesiennym wiaterkiem, stworzą niezwykłą aranżację.

Ślub w październiku inspiracje

„Aby dopełnić jesiennego wizerunku warto pomyśleć o pięknym bukiecie w kolorach, które królują w październiku: żółci, brązu, czerwieni. Stoły możemy ozdobić gałązkami, liśćmi, wrzosami, kasztanami i zapalić ładne świece. Tak wykonane ozdoby będą naturalne i jedyne w swoim rodzaju. Na pewno zwrócą uwagę naszych gości” – radzi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy.

W menu warto wykorzystać sezonowe produkty, np. dynię do zupy czy ciasteczek oraz świeże grzyby do zupy czy sosów. To także czas na najlepsze i najzdrowsze polskie owoce! Jabłka, gruszki oraz śliwki możemy wykorzystać zarówno do wypieków, jak i kompotów, dzięki czemu na naszym weselu będą królowały naturalne napoje. Śliwki sprawdzą się także idealnie w towarzystwie kapusty i tradycyjnego bigosu.

Z dań mięsnych na ślub w październiku polecamy gęsinę oraz pasztety domowego wyrobu, promowane przez Slow Food Polska, ze względu na ich organiczne pochodzenie. Z dań rybnych na weselnym stole o tej porze roku powinien zagościć szczupak oraz sandacz. Dzięki temu stworzymy niepowtarzalny, jesienny klimat, pachnący naturą, domowymi wypiekami i przyprawami!

Wesele w październiku to dobry czas na zamążpójście

Nie zapominajmy, że październik to oszczędność na każdym talerzyku, bowiem ten miesiąc nie jest już ścisłym sezonem weselnym. Możemy więc w tym czasie liczyć na niższą cenę za wesele. Oprócz tego z pewnością ceny u podwykonawców na końcówkę roku będą niższe. Oszczędności można zawsze przeznaczyć na dodatkowe atrakcje dla gości.

Ślub w październiku w górach – idealny pomysł na podróż poślubną

A gdyby tak po swoim wymarzonym weselu zostać jeszcze na jakiś czas w górach i odbyć pośród szczytów wspaniałą podróż poślubną? To pomysł niezawodny, nie tylko ze względu na wrażenia i lokalizację, ale także ze względów organizacyjnych – nie musicie się znów pakować i podróżować. W zamian za to otrzymujecie wiele dni wspaniałej górskiej przygody, podczas której nie tylko odpoczniecie i poznacie zupełnie nowie miejsca, ale też będziecie mieli niepowtarzalną okazję wykonać sesję poślubną w niecodziennej aranżacji. To fantastyczny pomysł szczególnie, jeśli na co dzień mieszkacie w dalszych zakątkach Polski. Będzie to dla Was z pewnością niesamowita przygoda, a pamiątka z sesji będzie towarzyszyła Wam przez następne lata. Po weselu, na podróż poślubną warto wybrać się w góry. Być może dobrym pomysłem będzie sesja ślubna w Tatrach?

Wesele w górach to świetny pomysł na zaległy urlop

Październik to ostatnia szansa na urlop dla naszych gości weselnych. Dla tych, którzy nie zdążyli wyjechać, będzie to idealna okazja do krótkich wakacji. Po weselu możecie w mniejszym gronie spędzić świetny czas. Górskie wyprawy, próbowanie lokalnych specjałów, zabytki oraz ogniska i biesiady podczas jesiennych wieczorów. Czy istnieje lepsza atrakcja dla Pary Młodej oraz gości, niż taki sposób na spędzenie jesieni?

Pamiętaj również o tym, by zamówić bus na wesele, którym goście będą mogli zostać rozwiezieni do domów. Zapewniony odwóz to duży komfort dla gości, którzy nie muszą martwić się tym w czasie wesela.