Jeśli chodzi o wybór tortu weselnego, opcje są naprawdę nieograniczone. Krem, ganache czy kremówka? Kwiaty z cukru czy świeże kwiaty? Skomplikowane lamówki czy rustykalny półnagi styl? I nawet nie doszliśmy jeszcze do kształtu ani smaków! Wszystkie te wybory są ekscytujące (i pyszne!), Ale mogą być również przytłaczające. Aby mieć pewność, że twój pierwszy słodki kęs jako nowożeńców jest wszystkim, co sobie wyobrażałeś, podsumowaliśmy ważne pytania, których nie możesz zapomnieć zadać cukiernikowi przed ślubem.
Smacznego!

Zanim podpiszesz umowę

● Czy masz licencję i jesteś ubezpieczony?

Wskazówka: choć może to wydawać się dziwnym pytaniem, większość miejsc wymaga dowodu ubezpieczenia od każdego sprzedawcy pracującego na nieruchomości (w tym dostarczania ciast!), Więc upewnij się, że twój piekarz jest objęty ubezpieczeniem.

● Ile ciast dostarczasz tego samego dnia?

● Jak szybko przed ślubem moje ciasto zostanie upieczone?

Wskazówka: jeśli piekarz robi kilka tortów weselnych w weekend, może upiec i schłodzić lub zamrozić warstwy kilka dni wcześniej, a następnie złożyć ciasto bliżej daty ślubu. Upewnij się jednak, że ciasto nie znajduje się zbyt długo w zamrażarce, ponieważ może to naprawdę wysuszyć warstwy.

Smaki

● Jakie smaki i nadzienia oferujesz?

● Czy masz ustawione menu kombinacji smaków, czy możemy mieszać ciasta i nadzienia?

● Jakie smaki są twoimi specjalnościami?

● Jakiego rodzaju składników używasz? Czy oferujecie produkty ekologiczne, wegańskie lub bezglutenowe?

● Czy degustacja jest wliczona w naszą opłatę? Jeśli nie, ile to będzie kosztowało?

Wskazówka: wielu piekarzy pobiera opłatę za degustację ciasta, ale następnie podpisze tę kwotę w stosunku do ostatecznego kosztu ciasta, jeśli podpiszesz umowę.

● Czy przeprowadzisz konsultację dotyczącą degustacji, czy po prostu sami spróbujemy ciasta?

Wskazówka: niektórzy piekarze przeprowadzą konsultację, która obejmie degustację wielu smaków, a także omówienie projektu ciasta, podczas gdy inni po prostu dostarczą ci smaki, które możesz sam skosztować, a następnie omówią projekt po podpisaniu umowy.

Projektowanie

● Czy masz portfolio poprzednich projektów, na które możemy spojrzeć?

● Czy zrobiłeś wszystkie ciasta w swoim portfolio?

Wskazówka: upewnij się, że inspirujące obrazy prezentowane przez piekarza to ciasta, które sam zrobił (a nie tylko ładne pomysły z Pinteresta!), Abyś nie zakochał się w projekcie, którego nigdy wcześniej nie zrobił!

● Czy musimy wybierać spośród zestawu wzorów, czy tworzysz całkowicie niestandardowe ciasta?

● Mamy kilka pomysłów inspirujących. Czy potrafisz je odtworzyć?

● Nie mamy pojęcia, co chcielibyśmy! Czy możesz zaoferować jakieś sugestie projektowe w oparciu o nasz budżet i temat?

● Czy potrafisz robić kwiaty z cukru?

● Chcielibyśmy użyć świeżych kwiatów na naszym torcie. Czy możesz to zrobić z naszą kwiaciarnią?

Wskazówka: połącz piekarza i kwiaciarnię, aby upewnić się, że kwiaty, które chcesz na torcie, są uwzględnione w zamówieniu ślubnym. Twoje ciasto zostanie dostarczone bez dekoracji, a następnie piekarz zastosuje świeże kwiaty na miejscu.

● Jakiego rozmiaru i kształtu powinny być poziomy, aby nakarmić naszą listę gości? Jak duże powinno być nasze ciasto?

To bardzo ważne pytania przede wszystkim ze względu na tort weselny cena Sowa, którego może się wahać w zależności od powyższych punktów które wymagają ustaleń.