Od dłuższego czasu dużą popularnością wśród nowożeńców cieszy się przygotowywanie przez nich niewielkich podarunków dla gości. Drobne upominki, słodycze czy inne personalizowane gadżety są miłą pamiątką dla nich z okazji tego ważnego wydarzenia. Jakiego rodzaju niewielkie niespodzianki warto przygotować dla gości z okazji wesela? Podpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Słodki stół weselny
  2. Podziękowania dla gości
  3. Prezenty dla rodziców i świadków

Słodki stół weselny

Trudno wyobrazić sobie przyjęcie weselne bez tradycyjnego tortu weselnego, a także licznych ciast, deserów i innych słodyczy. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszy się tzw. słodki stół. Jest to specjalnie przygotowana, personalizowana pod konkretne przyjęcie oferta różnego rodzaju słodkości. W zależności od zapotrzebowania klientów oraz stylistyki, w jakiej utrzymane jest przyjęcie weselne, dostępny jest słodki stół w stylu Glamour, boho, folk, romantic albo innym. Jedną z firm specjalizujących się w przygotowywaniu tego rodzaju słodkich stołów jest firma https://www.karmello.pl/pl/wesela/. Co znajduje się na takim stole? Do wyboru są m.in. pyszne czekoladki Karmello, ciasteczka korzenne, babeczki, owoce w czekoladzie, praliny, trufle oraz wiele innych smacznych deserów. Słodkie stoły są oryginalną i bardzo polecaną alternatywą albo też uzupełnieniem dla tradycyjnych ciast i tortów weselnych.

Podziękowania dla gości

Innym rodzajem niespodzianek dla gości są drobne podarunki, które otrzymują oni po zakończeniu imprezy. Do najczęściej przekazywanych należą niewielkie opakowania ze słodkościami, w których znajdują się zwykle migdały, cukierki, czekoladki czy owoce w czekoladzie. Miłym podarkiem są również małe słoiczki z prawdziwym miodem. Są nie tylko pyszne, ale mają również wymiar symboliczny – miód od wieków symbolizuje bowiem słodkie i dostatnie życie. Poza upominkami jadalnymi, dużą popularnością cieszą się też podarki w innej formie: personalizowane magnesy na lodówkę z datą ślubu Młodej Pary albo gipsowe figurki (zazwyczaj słonie, anioły).

Prezenty dla rodziców i świadków

Szczególnym rodzajem upominków wręczanych przez Młodą Parę są prezenty dla rodziców oraz świadków. Są one formą podziękowania nie tylko za trud włożony w pomoc w przygotowanie wesela, ale często także wyrazem docenienia za wszelkie inne ważne, wspólne chwile. Narzeczeni przygotowują więc często filmy video oraz albumy ze zdjęciami dla rodziców, spersonalizowane pudełka ze słodyczami, herbatami czy alkoholem. Dużym zainteresowaniem cieszą się również tzw. biosfery, czyli zamknięte w słoikach fragmenty lasów i roślinności.