Wyjazd we dwoje sprzyja lepszemu poznaniu, zacieśnianiu więzi i rozwija miłość między parą jeszcze bardziej. Gdzie można wybrać się we dwoje? Jednym ze świetnych rozwiązań jest piękne miasto -Rzym!
Podczas swojej włoskiej podróży wybierz najbardziej romantyczne rzeczy do zrobienia w Rzymie i odkryj najlepsze miejsca w mieście ze swoją lepszą połową. Od długich spacerów o zmierzchu po zwiedzanie.
Oto lista najlepszych rzeczy do zrobienia w Rzymie dla par, które nie są nastawione tylko na kolacyjki przy świecach. Obejmuje działania, które pozwalają podziwiać lokalne dziedzictwo Rzymu i kultowe zabytki.

Zwiedzanie miasta powozem konnym

Przeżyj bajkową wędrówkę brukowanymi korytarzami Rzymu na pokładzie tradycyjnego powozu konnego. Wycieczka powozem po Rzymie rzeczywiście przenosi Cię z powrotem do epoki, w której miasto można było przejechać tylko powozami konnymi.

Lokalny jeździec zabiera Cię do starożytnych zabytków miasta, takich jak Mauzoleum Augusta i Bazylikę Świętego Piotra, a jednocześnie opowiada różne opowieści. Siedzenia są wygodne, a jazda pozostaje płynna. Jest to jedna z najbardziej romantycznych rzeczy do zrobienia w Rzymie, szczególnie jeśli jedziesz wieczorem.

Wybierz się na wycieczkę statkiem po rzece Tyber

W Rzymie romantycznych miejsc jest mnóstwo. Żegluj po Tybrze z kimś wyjątkowym, przemierzając najważniejsze atrakcje Rzymu, takie jak Bazylika św. Piotra. Rome Boat Experience oferuje różne rodzaje rejsów wycieczkowych, takich jak rejs Hop On Hop Off, rejs po winiarni i rejs obiadowy z muzyką na żywo. Każdy typ rejsu ma osobne opłaty i osobne terminy. Po prostu wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Zwiedź Watykan i zobacz włoski artyzm

Będąc w Rzymie, Watykan jest nie do pominięcia, zwłaszcza gdy szukasz romantycznych przeżyć. Muzea miejskie udowodniły, że prezentują najwyższe standardy estetyki; i nie! Nie mówimy tylko o eksponatach, ale także o architekturze i wystroju. Motywy, rzeźby i nieskazitelne rzeźby skradną twoje serce w podróży poślubnej lub dla zakochanych w Rzymie! W rzeczywistości nie tylko muzea, wypielęgnowany ogród i inne zabytki wyglądają wprost jak ze snu. Te i inne ciekawe oferty wycieczek do Włoch można znaleźć tu: https://carter.eu/kierunki/europa/wlochy.

Wybierz się na romantyczny spacer w ogrodzie Villa Borghese

Zbudowany w XVII wieku ogród Villa Borghese był często odwiedzany przez członków rodzin Bonaparte i Borghese. Jest to trzeci co do wielkości park publiczny w Rzymie, o powierzchni 80 hektarów. Oprócz kwitnącej zieleni ogród jest upiększony wieloma rzymskimi budowlami, takimi jak Villa Borghese, Galeria i Muzeum Borghese. Jest to jedna z rzeczy, które pary mogą robić w Rzymie.
To tylko nieliczne propozycje ale jesteśmy pewni że inspirując się nimi sprawisz że podróż do stolicy Włoch będzie niezapomniana!