Kiedy zbliża się rocznica ślubu rodziców, dziadków czy znajomych i wybieracie się na imprezę z tej okazji, to oczywiście musicie wybrać odpowiedni prezent. Można wybrać prezent dla każdego z jubilatów z osobna albo zakupić prezent dla pary. Co warto wybrać? Poznajcie nasze pomysły.

Prezent na rocznicę ślubu dopasuj do nazwy rocznicy

Jak wiadomo prawie każda rocznica ślubu ma swoją zwyczajową nazwę. Tak jest w przypadku tych przypadających od pierwszego do dziesiątego roku od zawarcia związku małżeńskiego, ale i półokrągłych czy okrągłych – jak 25 czy 30 lat po ślubie. Przykładowo piąta rocznica ślubu to drewniana. Można zatem podarować małżonkom coś drewnianego. Może myć to mebel, np. kołyska, jeśli np. spodziewają się dziecka albo drewniane kuchenne akcesoria z dedykacją, gdy lubią gotować. 15 lat po ślubie to już spory staż, a taka rocznica nosi nazwę kryształowej. Co podarować na taką rocznicę? Może to być biżuteria z kryształami dla niej i dla niego, ale i prezent na rocznicę ślubu w postaci karafki czy butelki z trunkiem. Jeżeli małżonkowie preferują coś mocniejszego, to może sprawdzić się wyjątkowy prezent w postaci butelki whiskey z dedykacją. Warto zatem zakupić dodatkowo etykietę personalizowaną. Gdy zbliża się 20 rocznica ślubu, to dobrym prezentem może być zestaw porcelanowych filiżanek z podstawkami i mlecznikiem, dzięki któremu każde spotkanie w gronie rodziny i znajomych będzie przebiegało w eleganckiej atmosferze. Na rocznicę ślubu można podarować także pościel, gdyż praktyczne prezenty zawsze się sprawdzają. Warto wybrać taką z inicjałami małżonków. Taki prezent będzie odpowiedni na 12 rocznicę ślubu, określanej jako jedwabna, płócienna lub lniana.

Wybierz nietuzinkowy prezent na rocznicę ślubu

Oczywiście prezent na rocznicę ślubu nie musi być związany z nazwą rocznicy i można postawić na coś zupełnie innego. Jeżeli małżonkowie mają dla siebie niewiele czasu, to na pewno ucieszą się z vouchera na wspólne zabiegi SPA. Jeśli nie ogranicza Was budżet, czy składacie się większą grupą na jeden prezent, to oczywiście możecie postawić na wycieczkę w prezencie, choćby krótką, weekendową. Niektóre pary preferują wspólne przeżywanie ekstremalnych przygód albo zawsze o takich marzyły. Dla nich świetnym wyborem może być voucher na wspólny skok ze spadochronem, oczywiście z instruktorem albo lot balonem, który jest nie tylko niesamowitym przeżyciem, ale i bardzo romantycznym.