Czy wiesz, że trendy lubią wracać? Coś, co było modne po kilkunastu albo nawet po kilkudziesięciu latach znów wraca do łask. Tak właśnie jest w tym przypadku. Aplikacje na czubku butów znów są na topie i znów podbijają wybiegi mody. Coraz częściej widać je też na ulicach. I nie można się temu dziwić. Takie buty świetnie pasują do stylizacji dla wszystkich pań, które chcą choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwa księżniczka.

Delikatny haft na czubku

Jeśli chodzi o aplikację na czubku butów, to możliwości jest bardzo dużo. Jedną z najbardziej popularnych są delikatne hafty umieszczone na przedniej części butów. Dzięki nim szpilki damskie wyglądają wyjątkowo subtelnie. Hafty mogą sprawić, że obuwie wygląda orientalnie i egzotycznie. W zależności od użytych kolorów aplikacje mogą wtapiać się w but u być na nim subtelną dekoracją lub też mogą się od niego wyraźnie odcinać się od ich powierzchni. W ten sposób mogą one być detalem, który zdominuje stylizację i który nada jej charakteru. Stąd też bardzo popularne są modele szpilek, które mają na sobie hafty wykonane z użyciem błyszczących nici – w tym złotej i srebrnej.

Nie tylko hafty!

W nowoczesnych modelach obuwia często oprócz haftów wykorzystuje się też gotowe aplikacje, które przypominają naprasowywanki. Dzięki technice ich produkcji są one trwałe i nie ścierają się podczas użytkowania butów. Są też dostępne w wielu wariantach, bo takie aplikacje są produkowane maszynowo. Oznacza to, że producenci mogą decydować się na przygotowanie dowolnych wzorów, w tym też takich związanych z popkulturą. Wystarczy tylko odrobina kreatywności, by stworzyć oryginalne i równocześnie bardzo wyróżniające się obuwie.

Szpilki czy mokasyny?

Aplikacje na czubkach butów nie są zarezerwowane wyłącznie dla damskich szpilek. Wprawdzie bardzo często są one na nich umieszczane, ale warto wiedzieć, że można je znaleźć także na obuwiu o innych krojach. Często aplikacje i wyszywanki umieszcza się na mokasynach lub klapkach z tkaninowym paskiem. Dzięki temu pasują one doskonale do stylizacji w stylu orientalnej księżniczki. Wystarczy tylko dobrać do nich zwiewną spódnicę i można wyruszyć na podbój świata. Trzeba też podkreślić, że niezależnie od modelu obuwia warto dobrze przemyśleć kwestię dobrania do niego ubrań. Przede wszystkim powinny one eksponować obuwie. Aplikacja na czubkach butów jest ozdobą, która powinna być widoczna. Nie należy więc zakrywać je zbyt długimi nogawkami spodni. Do takiego obuwia warto wybierać spódnice i sukienki oraz spodnie maksymalnie o długości 7/8. Wyjątkiem są legginsy lub dżinsy o kroju rurek, które ściśle przylegają do łydki i nie zasłaniają butów. Ciekawym uzupełnieniem stylizacji dla nowoczesnej księżniczki może też być torebka. Powinna ona być ozdobiona zbliżonym wzorem co ten na obuwiu. Dzięki temu będą one tworzyły estetyczny duet, który będzie świetnie wyglądał w każdej sytuacji. To dobry pomysł na to, by odświeżyć wygląd codziennych ubrań ze swojej garderoby. Piękna torebka i ozdobne buty sprawią, że nawet najzwyklejsze spodnie będą wyglądały oryginalnie.