Lato to szczególnie trudny czas dla skóry. Ciało jest narażone na dużą ilość intensywnych promieni słonecznych, należy zadbać poprawnie o skórę. Słońce może spowodować nie tylko poparzenia, może również sprawić, że znajdujące się na skórze znamiona zaczną produkować więcej barwnika. Taki proces nie zawsze kończy się dobrze dla skóry, może być przyczyną wystąpienia groźnych dla życia chorób skóry.

Urlop to szansa na piękną opaleniznę

Promienie słoneczne do przede wszystkim źródło tak cennej dla człowieka witaminy D. Nie warto więc unikać wpływu słońca, chować się w cieniu cały czas. Warto natomiast opalać się odpowiedzialnie, mając na uwadze to, że na rynku bezproblemowo można odszukać odpowiednie preparaty, które będą chronić skórę przed negatywnym działaniem promieni UVA i UVB.

Takie kremy z filtrami należy umieścić nie tylko na ciele, ale także na twarzy. Na wszystkie te miejsca, które podczas letniego wypoczynku najbardziej narażone są na działanie słońca. Moc tych blokerów należy dostosować do rodzaju skóry. Dla osób, które mają bardzo wrażliwą skórę, konieczne będzie zastosowanie blokerów o dużej mocy.

Bezpieczne opalanie się- kilka sprawdzonych rad

Odpoczywając w miejscu, gdzie temperatury powietrza są bardzo wysokie, koniecznie trzeba opalać się w porannych lub wieczornych godzinach. Wystawianie ciała na intensywne słońce może okazać się bardzo niebezpieczne szczególnie dla osób, które mają bardzo bladą karnację, jak na przykład dzieci. Dostosowanie kremu z filtrem o odpowiedniej jakości ze składnikami pomocnymi w blokowaniu promieni słonecznych będzie również dobrym pomysłem.

Na rynku można znaleźć już kremy SPF50 odpowiednie na przykład dla osób wrażliwych na słońce, alergików czy dzieci. Takie kosmetyki trzeba też dawkować na skórę w dobrej ilości i najlepiej będzie dla opalającego, jak będzie powtarzał ten proces, na przykład co dwie godziny. Urlop nie mógłby być bezpieczny bez odpowiedniej ilości dobrych płynów, idealnie sprawdzi się tutaj woda.

Dlaczego należy chronić głowę przed słońcem?

Udar słoneczny może trafić się każdemu urlopowiczowi. Żeby go uniknąć, koniecznie trzeba zadbać o nakrycie głowy, chroniące prawidłowo przed słońcem. Idealne będą tutaj zwłaszcza te nakrycia głowy, które zrobiono z naturalnych materiałów, jak bawełniane czapki czy słomkowe kapelusze.

Bezpieczne opalanie to w pierwszej kolejności zadbanie o to, żeby głowa i twarz były prawidłowo okryte przed nadmiarem słońca. Taki zabieg pozwoli nie tylko zachować ciało w dobrej kondycji, ale także uniknąć wielu problemów w późniejszych miesiącach i latach. Narażona na promienie słoneczne głowa będzie podrażniona, a włosy będą wypadać, skóra stanie się zaczerwieniona i boląca.

Podobnie skóra na twarzy będzie później sprawiała problemy, między innymi pojawiają się zmarszczki czy większa ilość znamion, piegów. Skóra na różne sposoby będzie chroniła się przed nadmiarem takiego czynnika jak słońce. Latem trzeba poświęcić też więcej uwagi na zabiegi nawilżające.

Więcej informacji znajdziesz na https://ziaja.com/c/do-opalania-984