Czasami aż trudno uwierzyć, że zarezerwowanie wymarzonej sali weselnej odbywa się nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem. Niestety, mimo że oferta pod tym względem jest coraz bogatsza, to i tak wybrane sale weselne Szczecin są prawie nieosiągalne i trzeba czekać kilka lat, aby wbić się w czerwcowy lub wrześniowy termin. Zamiast tego można znaleźć inny lokal. Na co wtedy warto zwrócić uwagę?

Adekwatnie do liczby gości

Jedną z najistotniejszych kwestii jest wielkość sali weselnej. Powinna być ona dobrana adekwatnie do liczby gości. Dzięki temu unikniemy zbyt dużego ścisku lub wrażenia pustej sali. Choć może w trakcie samej zabawy weselnej nie zwrócimy na to uwagi, to zdecydowanie będzie to widoczne na zdjęciach i filmie. W zatłoczonej sali trudno o dobre ujęcia, a także zupełnie niewidoczne są wszelkie dekoracje, które tworzą wyjątkową oprawę całej imprezy. Zbyt duża sala robi wrażenie pustej i smutnej, a przecież na weselu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Dobierzmy więc ją kierując się liczbą zaproszonych gości.

Co dokładnie wlicza się w cenę wynajęcia

Są to kwestie finansowe, a wesele to niemały wydatek, więc trzeba dokładnie ustalić, za co dokładnie płacimy. Zazwyczaj w cenę wliczone jest kilka stałych pozycji, a za dodatkowe trzeba dopłacić. Warto dopytać, czy cena obejmuje również ciasto, dekorację sali, parking i czy pobierana jest opłata, tzw. korkowa, czyli za wniesienie własnego alkoholu. Za dodatkowe atrakcje, jak na przykład wiejski stół czy bar z drinkami, z reguły płaci się osobno. Zapytajmy również o zaliczkę oraz do kiedy najpóźniej musimy podać ostateczną liczbę gości, aby nie stracić, gdy ktoś nie pojawi się na weselu oraz jak liczona jest stawka za dzieci.

Menu, czyli co i ile goście dostaną do jedzenia

To młoda para decyduje, czym ugości wszystkich zaproszonych. W zależności od tego jak długo trwa wesele, może to być obiad oraz dodatkowe trzy, a nawet więcej, dania na ciepło. Do tego zazwyczaj dochodzą jeszcze przystawki. Warto dopytać o takie drobiazgi jak ilość sztuk mięsa w przeliczeniu na osobę, które serwuje się na obiad. Niektóre sale weselne Szczecin przeliczają półtorej lub dwie sztuki na osobę, ale innego rodzaju mięsa. Jeśli więc ktoś chce zjeść zarówno schabowego, jak i roladę z wołowiny, może dla niego jednego z nich zabraknąć. To samo dotyczy sprawy napojów. Warto dopytać, czy są one na pewno nielimitowane, czy jednak lokal posiada jakiś własny przelicznik.

Napoje alkoholowe

Do tej sprawy sale weselne Szczecin mogą podchodzić bardzo różnie. Zazwyczaj alkohol zapewniają młodzi, ale zdarza się, że na przyjęciu czynny jest bar, w którym można zakupić ulubionego drinka. Taka barmańska usługa nie zawsze wliczona jest w naszą cenę i trzeba zapłacić za nią osobno. Zdarza się, że lokal zapewnia szampana, który podawany jest po przybyciu gości, a nawet specjalne kieliszki dla młodych, które wedle tradycji należy potłuc. Są to drobiazgi, które jednak przekładają się na całokształt wynajmowanej sali weselnej i zdecydowanie wpływają pozytywnie na jej ocenę.