Hmm… Konsultant ślubny- kto to taki? Wielu z nas zastanawia się, kim jest konsultant ślubny? Odpowiedź na to pytanie na pewno znajdziemy w tym artykule. Nie jest ono trudne jednak czasem banale słowa są bardziej skomplikowane niż nam się wydaje .

Każda z nas marzy o wymarzonym ślubie taki z filmów. Pięknej ceremonii ślubnej, dobrze zorganizowanym weselu i zabawie do samego rana. Jednak to wszystko zajmuje wiele czasu i wyrzeczeń. Na wyzwanie wtedy wkracza właśnie taki konsultant ślubny- wedding planner. Moda na coś takiego pojawiła się u nas od nie dawna, a przyszła ze Stanów Zjednoczonych. Z rok na rok coraz częściej Pary Młode angażują w pomoc właśnie takiego doradcę ślubnego. Jest to wygoda, ale czasem ryzyko, jeżeli nie mamy kontroli nad wszystkim.

Cała organizacja ślubu wiąże się ze stresem i samodyscypliną Pary Młodej. Inwestycje ślubne muszą być przemyślane, aby starczyło naszego budżetu na każdy nas wymysł ślubny. Wszystko to wiąże się z przemyślanymi organizacjami czasu i wyszukiwaniu wszystkich nam przydatnych firm, produktów na ten wyjątkowy dzień. A co jeżeli tego nie potrafimy? Propozycja jest łatwa! Warto wtedy poprosić właśnie tutaj o pomoc świetnego konsultanta ślubnego w organizacji wszystkiego! Wiedza i doświadczenie takich osób mogą być naszą inspiracją do spełnienia naszych marzeń o ślubie jak z bajki. Konsultanci ślubni pomogą w doborze najtrudniejszych wyborów i zaoszczędzą nasz cenny czas, którego w naszych czasach mamy bardzo mało.

Konsultant ślubny lub doradca ślubny to osoba, która pomaga Parze Młodej zorganizować cały ślub. Powierzenie takiego ślubu i wesela takiej osobie to też zaufanie do takiej osoby, a więc szukajmy sprawdzonych i z odpowiednim doświadczeniem osób. Konsultant weselny w imieniu przyszłych małżonków dba o warunki współpracy z podwykonawcami ceremonii ślubnej, pilnuje wszystkich zaplanowanych wizyt i dba o wszystkie szczegóły całego wesela.

Konsultant ślubny oferuje w swojej usłudze między innymi:

– zaproszenia ślubne,

– makijaż próbny,

– dobór fryzury próbnej,

– bukiet ślubny,

– fotografia ślubna i videofilmowanie,

– uszycie albo kupno garnituru ślubnego,

-uszycie lub kupno sukienki ślubnej,

uszycie lub kupno bielizny ślubnej,

– dekoracja kościoła,

– dekoracja sali,

– dekoracja domu Pana Młodego i Panny Młodej,

– wybór auta i dekoracja,

– wynajem miejsca wesela,

– wybór tortu weselnego,

– wybór ciast,

– alkohol i napoje,

– oprawa muzyczna,

– wynajem autokaru,

– nocleg dla gości,

– szkoła tańca,

– opieka nad dziećmi w czasie wesela,

– potwierdzenie przybycia gości.

Cała organizacja wesela jest tak naprawdę na głowie takiego konsultanta ślubnego. Para młoda do dnia ślubu nic nie załatwia sama, jedynie konsultant za pośrednictwem naszych akceptacji. Można jednak tylko zdecydować się na poszczególne punkty jako pomoc, nie wszystkie np. foto video. Wtedy doradca tylko pomaga nam w doborze, znalezieniu firmy do filmowania i wykonywania zdjęć na naszej ceremonii i weselu, a resztą zajmujemy się samemu.

Wiele par młodych jednak takich doradców szuka po znajomości. Dlaczego? Bo boją się ryzyka, wolą mieć doradcę ślubnego sprawdzonego i najpewniejszego. Też bym tak radziła! Konsultant ślubny to fajna sprawa, jednak warto czasem sprawdzić taką osobę, czy na pewno ma takie uprawnienia, szkolenia i wiedzę ślubną, aby nasz ślub był jak z bajki, a nie jak z filmu dramatycznego.

Powstała nawet strona z takimi konsultantami ślubnymi PSKŚ, czyli Polskie Stowarzyszenie Konsultantów Ślubnych, gdzie są wypisanie znani i polecani tacy konsultanci ślubni. A tak naprawdę też wiele opinii, poleceń można też w sieci znaleźć. Wystarczy tylko zapytać na forach czy blogach, chociaż nawet czasem na to czasu nie mamy!

Musimy pamiętać, że wesele mamy raz w życiu i warto w nie włożyć trochę swojego serca i zorganizować go tak jak nam się marzy, nawet z pomocą innych osób! Tylko nie przesadzajmy, aby ten dzień nie był balem na popis, a jednak udaną ceremonią i zabawą do białego rana zapamiętaną przez długie lata.