Kwiaty są nieodłączną częścią każdej ceremonii ślubnej. Niezależnie od tego, czy jest to uroczystość świecka czy kościelna to muszą one zawsze zdobić pannę młodą. Zatem jaki bukiet wybrać na ślub cywilny?

We współczesnym czasie mnóstwo osób decyduje się tylko i wyłącznie na ślub cywilny. Jak powszechnie wiadomo nikt nie przystraja urzędu ozdobnymi kwiatami, tak jak robi się to w kościołach, niemniej warto tego w tym wyjątkowym dniu zadbać o to, aby piękny bukiecik kwiatów znajdował się w rękach Panny Młodej i ewentualnie świadkowej. Bardzo mile widziane są również kwiaty w butonierkach u Pana Młodego oraz jego świadka. Niezwykle oryginalnie prezentują się bukiety ślubne od Takie Kwiatki, które to są zawsze idealnie dopasowane do sukni Panny Młodej.

Suknia, a kwiaty na wesele?

Zasady doboru bukietu kwiatów w przypadku ślubu cywilnego są takie same jak w przypadku ślubu kościelnego. Podczas wyboru kwiatów niezwykle ważne jest, a by dobrać je do koloru sukni ślubnej. Warto pamiętać o tym, że w ostatnim czasie w przypadku ślubu cywilnego królują nie tylko tradycyjne, białe suknie, lecz także w innych kolorach oraz o nieco skromniejszych krojach.
Zatem przed podjęciem decyzji o wyborze bukietu ślubnego warto skontaktować się z wybranym florystą, który to dopierze odpowiedni odcień kwiatów, które to będą idealnie pasować do wybranej kreacji. Wybrany bu­kiet mo­że ko­re­spon­do­wać z kwia­tem wpię­tym we wło­sy.

Niezwykle ważna jest również figura oraz wzrost. Niskie i filigranowe Panny Młode powinny wystrzegać się ciężkich oraz długich bukietów kwiatów. Z kolei panie o wyższym wzroście i pełniejszych kształtach znacznie lepiej wyglądają z większymi bukietami, niż z małymi wiązankami.

Dobór kwiatów zależy również od pory roku, podczas której to jest brany ślub. Wiosną, gdy natura budzi się do życia niezwykle pięknie prezentują się tulipany i konwalie, w lecie hortensje, natomiast jesienią uniwersalne kwiaty to gerbery i róże.

Organizacja ślubu i wesela to czasochłonne i skomplikowane zadanie, dlatego nieocenionym wsparciem może okazać się konsultantka ślubna, która pomoże nam zarówno w kwestii doboru sukni, kwiatów i dekoracji, lecz także pomoże wybrać idealne miejsce i skoordynuje pracę wszystkich podwykonawców

Bukiet ślubny – jakie jest znaczenie kwiatów?

Bukiet ślubny to niezwykle ważny element ślubnego zestawu każdej panny młodej. Zanim jednak podejmie ona decyzję o wyborze kwiatów, winna poznać ich symbolikę.

I tak najczęściej wybierana w bukietach ślubnych róża jest kojarzona z miłością, dumą oraz pożądaniem. Pięknie i intensywnie pachnące frezje mówią o miłości i delikatności, a gerbera o pamięci i oddaniu. Z kolei hortensja jest kwiatem symbolizującym zazdrość i wyniosłość, a piwonia jest bardzo często kojarzona z opiekuńczością. Tulipan to zgoda i porozumienie, natomiast storczyk – doskonałość i jednocześnie skromność. A konwalie oznaczają delikatność oraz nieśmiałość.

Jaki wybrać bukiet ślubny

Od pewnego czasu mnóstwo par stawia na bardzo modny styl rustykalny, do którego to można bez problemu dobrać idealne kwiatowe kompozycje. W tym przypadku ogromnym powodzeniem cieszą się cudne peonie czy zielone sukulenty. Doskonale sprawdzają się również polne rośliny, będące rewelacyjnym uzupełnieniem ślubnego bukietu.

Niezwykle eleganckie ceremonie w stylu glamour wymagają zupełnie innego rodzaju kwiatów. W tym przypadku ma być bowiem bardzo elegancko oraz luksusowo. Zatem pąsowe róże z pięknymi, błyszczącymi koralikami czy delikatne eustomy są doskonałym zwieńczeniem marzeń o cudownych kwiatowych kompozycjach.

Z kolei, aby pokreślić minimalizm warto postawić na piękny, pojedynczy kwiat. Wybór bukietów na ślub cywilny jest ogromny, zatem każda kobieta może wybrać taki, który w pełni spełni jej najśmielsze oczekiwania.