Wesele to wyjątkowa okazja zarówno dla młodej pary, jak i gości. Wymaga starannego, eleganckiego ubioru, dostosowanego do jej szczególnego charakteru. Kobiety najczęściej więc wybierają szykowne sukienki, a jak wiadomo, najlepsze dopełnienie wyjściowej kreacji to biżuteria. I właśnie na pięknych, połyskujących dodatkach skupimy się tym razem! Podpowiadamy, jakie ozdoby na wesele spiszą się najlepiej.

Złote kolczyki przeciągane, wiszące oraz kółka

Długie ozdoby w uszach to spektakularne, niezwykle estetyczne dodatki. Kolczyki złote wiszące 585 to jeden z najciekawszych weselnych wyborów do sukienki z głębokim dekoltem czy odkrytymi ramionami. W takiej kreacji zostaną ładnie wyeksponowane, a przy tym doskonale dopełniają górną część stroju, tak, aby nie zaistniała w niej niepożądana pustka. Co więcej, wiszące modele ładnie wydłużają szyję. Można postawić na fason ze złączonych kół, trójkątów czy nawet motywów roślinnych. Dla wielu osób spore znaczenie ma również fakt, że złoto o wysokiej próbie 585 nawet po wielu latach nie traci swojego uroku czy właściwości.

Szczególna odmiana takiej biżuterii to złote kolczyki przeciągane. Mają one postać długich łańcuszków, które jak sama nazwa wskazuje, przeciąga się przez dziurkę w uchu. Mają one różnego rodzaju elementy, który mieszczą się tuż przy uchu, jak np. serduszko. Zawsze prezentują się bardzo subtelnie, dlatego to perfekcyjne dopełnienie sukienek z falbanami czy cekinami.

Małe kolczyki sztyfty do bogato zdobionych sukienek

Gdy chcemy koniecznie założyć kolczyki, a jednocześnie wybieramy sukienkę z zabudowaną górą, lepiej zdecydować się na minimalizm. Małe sztyfty, ewentualnie niewielkie złote kółka, w zupełności wystarczą. Zapewniamy, że będą pięknie połyskiwać przy każdym ruchu, lecz nie wprowadzą niepotrzebnego przepychu i chaosu do stylizacji weselnej.

Idealne naszyjniki i kolie do mocno wyciętych kreacji

Wybierając ubranie z dużym wycięciem z przodu, można pozwolić sobie na biżuterię w dużym rozmiarze. Dobry wybór to wspomniane wcześniej kolczyki złote wiszące 585, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastąpić je dodatkami na szyję. Kolia z blaszkami lub taka złożona z ogniw to strzał w dziesiątkę. Przy czym trzeba pamiętać, że wówczas rezygnujemy z kolczyków. Nieco spokojniejsza propozycja to rozmaite łańcuszki, jak choćby niezmiennie modne celebrytki występujące z różnego rodzaju zawieszkami, które można z łatwością dopasować do własnego charakteru. Klasyka to z kolei łańcuszek singapurka, pancerka czy Gucci.

Nie tylko kolczyki i łańcuszki na wesele

Inne ozdoby, które wzbogacą weselne zestawy, to również bransoletki i kolczyki. W zależności od wykończenia kreacji polecamy je w wydaniu minimalistycznym (do bogato wykończonych ubrań) lub dużym, połyskującym (do prostych, skromnych sukienek). Warto pokusić się o ozdoby wysadzane połyskującymi kamieniami, które zachwycająco lśnią przy każdym ruchu.

Złote kolczyki przeciągane, wiszące, sztyfty, jak również naszyjniki czy bransoletki dostępne są w sklepie Zeccoro. Nie brakuje tam oryginalnych, przykuwających uwagę modeli!