Manicure hybrydowy doceniany jest między innymi za to, że jest on bardzo wytrzymały i potrafi się utrzymać na paznokciach nawet przez trzy tygodnie. By jednak mogła nas cieszyć taka mocna hybryda, podczas jej wykonywania musimy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Jakich? Podpytaliśmy o to najlepsze stylistki. Z ich odpowiedzi stworzyliśmy zestawienie które prezentujemy Ci poniżej.

Trwały manicure hybrydowy – tak go uzyskasz

Pierwszy krok do tego, by uzyskać wytrzymałą, odporną stylizację paznokci, to najwyższej jakości produkty potrzebne do manicure hybrydowego. Zdecydowanie nie powinno się na nich oszczędzać. Zarówno bazy hybrydowe, jak i lakiery, topy, cleanery, primery i wszystko inne czego używamy podczas pracy powinno być wysokiej klasy, o bezkompromisowej jakości. Nie ma co oszczędzać – często lepiej jest wybrać produkt droższy, ale który nie tylko będzie się lepiej nakładał, ale też będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania (na przykład nie będzie miał tendencji do odpryskiwania).

Punkt drugi to właściwe przygotowanie paznokci do manicure hybrydowego. Dzięki temu, że odpowiednio je zmatowimy i oczyścimy za pomocą szczoteczki i dedykowanego preparatu płytka będzie się mocniej zespalała z nanoszonymi później bazą i lakierem, co ostatecznie odwdzięczy nam się w postaci stylizacji niemającej tendencji do odklejania się czy odpryskiwania.

Ale by otrzymać mocne hybrydy niemniej ważne jest to, w jaki sposób nałożymy poszczególne kosmetyki wykorzystywane w trakcie pracy. Kluczowa jest tu za każdym razem idealnie jednolita, odpowiednio cienka warstwa dobrze utwardzona pod lampą UV (o ile oczywiście dany kosmetyk tego wymaga). Zdecydowanie lepiej jest postawić na dwie cieńsze osobno utwardzane warstwy niż jedną grubszą.

A co jeśli chodzi o kolejność manicure hybrydowego? Ona również pełni niezwykle istotną rolę. Każda kosmetyczka która na co dzień tworzy paznokcie hybrydowe wie, że najpierw aplikuje się primer bądź cleaner, później bazę, na nią lakier a dopiero na koniec top hybrydowy. Te etapy manicure hybrydowego muszą pozostać niezmienne bez względu na wszystko.

Nieobowiązkowe, ale jednak zalecane przez wiele stylistek jest natomiast to, by dobry zestaw do manicure hybrydowego pochodził w całości od jednej marki. Wielu producentów – na przykład marka Victoria Vynn – oferuje kompleksowe rozwiązania do paznokci hybrydowych. Kupując je mamy pewność, że wszystkie kosmetyki będą odpowiednio ze sobą współgrały. Ale nic nie stoi na przeszkodzie temu, by łączyć produkty kilku marek – wcześniej jednak sprawdźmy na sobie lub sztucznych paznokciach czy ich połączenie zapewni odpowiednio wytrzymałe paznokcie hybrydowe.