Dla wielu przyszłych panien młodych wybór sukni ślubnej to wydarzenie życia. Suknia ślubna musi pasować nie tylko do sylwetki panny młodej, ale również do jej osobowości, a także do stylu wesela. Wybór sukni ślubnej należy więc odpowiednio zaplanować i ustalić budżet.

1. Zainspiruj się

Przeglądaj magazyny ślubne, Internet i Pinterest. Zapisz, wytnij i przypnij suknie, które do Ciebie przemawiają. Wówczas o wiele łatwiej będzie wybrać fason sukni, który najbardziej do Ciebie przemawia.

2. Wybierz swoje ulubione fasony

Przejrzyj zdjęcia, które zapisałaś i sprawdź, czy masz podobne style lub wzory. Czy wszystkie suknie, które Ci się podobają to koronkowe suknie balowe? Przejrzyj najlepsze modele i sprawdź, jakie fasony najbardziej do Ciebie przemawiają.

3. Umów się na wizyty w salonach, które Cię interesują

Umów się na przymierzanie sukni w wielu salonach. Poproś przyjaciół i rodzinę o rekomendacje! Pamiętaj, aby przynieść swoje ulubione zdjęcia do salonu i powiedzieć, jaki fason sukni najbardziej Cię interesuje. Ważne również dowiedzieć się, jakich projektantów znajdziesz w każdym z miejsc. Nie zapomnij zaznaczyć, jaki jest Twój budżet, ponieważ wtedy będziesz mogła mierzyć tylko suknie, które się w nim mieszczą. Mierzenie sukni ślubnych, które są poza Twoim budżetem może prowadzić do frustracji i niepotrzebnych nerwów.

4. Przynieś odpowiednią bieliznę

Wybór sukni będzie o wiele łatwiejszy, gdy do salonu weźmiesz odpowiednią bieliznę. Wówczas będziesz mogła zobaczyć jak naprawdę będzie prezentować się suknia.

5. Wyjdź poza swoją strefę komfortu

Nie mów “nie” przymierzaniu fasonów innych niż Twoje ulubione. Zaufaj konsultantowi podczas wizyty. Oni wybierają suknie dla panien młodych na co dzień i mają lepszą wiedzę na ten temat. Możesz być zaskoczona i wybrać suknię, której najmniej się spodziewasz! Im więcej będziesz komunikować się ze swoim konsultantem, tym lepsze będzie Twoje doświadczenie. Pamiętaj, by zawsze mówić szczerze o swoich odczuciach.

6. Nie zapomnij o dodatkach

Jeśli masz wątpliwości co do sukni, poproś o przymierzenie welonu, nakrycia głowy lub biżuterii (jeśli salon ślubny ma w swojej ofercie te elementy). Akcesoria mogą czasami dodać ten dodatkowy szczegół, którego może brakować. Kolor sukni może również zrobić ogromną różnicę. Na początku wizyty poinformuj konsultantkę, jaki kolor Cię interesuje (biały, kość słoniowa, różowy, itp.).

Wybierając suknię ślubną pamiętaj o tym, by otworzyć się na nowe propozycje. Być może końcowy wybór kreacji Cię zaskoczy. Warto bowiem sprawdzić, czy przypadkiem fason, który nam się początkowo nie podoba, nie będzie dla Was idealny.

Wybierając suknię ślubną warto również wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii:

  • Gdzie odbywa się ślub?
  • Jak duże będzie przyjęcie?
  • O jakiej porze roku będzie ślub?
  • Jak chcesz wyglądać – elegancko, zwiewnie, dziewczęco czy poważnie?

Wszystko ma znaczenie. Dzięki naszym radom, wybór sukni ślubnej będzie o wiele łatwiejszy i bardziej przyjemny. Pamiętaj, że wszystko należy odpowiednio do siebie dopasować. Wybierz więc wszelkie elementy dekoracyjne w jednym stylu – papeteria ślubna, wstążki do zaproszeń i wstążki do kwiatów powinny być utrzymane w jednakowej stylistyce.