Organizacja własnego wesela nie jest prosta. Dopięta na ostatni guzik impreza wymaga zaangażowania pary młodej, a także odpowiedniego doboru wykonawców usług. Niezapomnianą pamiątką z każdego ślubu są zdjęcia, dlatego niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego fotografa. Dowiedz się, czym kierować się wybierając profesjonalnego fotografa ślubnego.

1. Fotograf ślubny w Gdyni – jakiego wybrać?
2. Ślub w plenerze – jak wybrać fotografa?
3. Ile kosztuje fotograf na wesele?

Fotograf ślubny w Gdyni- jakiego wybrać?

Pierwszym krokiem do wyboru fotografa jest oczywiście weryfikacja jego portfolio. Dzięki temu poznać można estetykę zdjęć, czyli jeden z najważniejszych aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze usługodawcy. Najczęściej z wybranymi reportażami ślubnymi zapoznać można się na stronie internetowej. Warto skorzystać również z poleceń znajomych oraz opinii innych klientów. Przy tym należy pamiętać, że każda para młoda ma inny gust oraz oczekiwania, z tego względu polecany fotograf nie dla wszystkich może okazać się dobrym wyborem.

Fotografia ślubne to jednak nie tylko wysokiej klasy umiejętności oraz sprzęt. Równie ważna jest osobowość samego usługodawcy. Fotograf ślubny uczestniczy w intymnych chwilach, a przy tym spędza z para młodą wiele godzin. Z tego powodu ważne jest, aby klienci swobodnie czuli się w jego towarzystwie oraz obdarzyli go zaufaniem. Dzięki temu zdjęcia młodej pary będą oddawać naturalne, niczym nieskrępowane emocje, stając się w ten sposób najlepszą pamiątką ze ślubu. Z tych powodów przed wyborem fotografa warto spotkać się z nim osobiście i sprawdzić, czy obie strony dobrze czują się ze sobą. Dodatkowo na spotkaniu warto obejrzeć jego portfolio w formie odbitek czy fotoksiązek.

Rafał Kowalski Fotograf Ślubny Gdańsk Sopot Gdynia

Rafał Kowalski Fotograf Ślubny / www.rafalkowalski.pl

 

Ślub w plenerze — jak wybrać fotografa?

Ślub w plenerze to marzenie wielu par. Ceremonia na świeżym powietrzu daje możliwość zaaranżowania ślubu i wesela w dowolny sposób. Dodatkową zaletą ślubu cywilnego w plenerze jest możliwość wybrania atrakcyjnego wizualnie miejsca. Dzięki odpowiedniej scenerii w postaci architektury czy roślinności, zdjęcia prezentować będą się jeszcze lepiej i oryginalniej. Leśna polana, ogród obok pałacu, sad czy plaża- możliwości jest wiele, a każde z miejsc zapewni niepowtarzalną atmosferę.
Plener to również dobre miejsce na ślub humanistyczny. Ta nietypowa ceremonia pozwala na dużą dowolność w planowaniu jej przebiegu, dlatego także i tu warto zdecydować się na ciekawe miejsce zaślubin oraz uwiecznienie całego wydarzenia przez profesjonalnego fotografa. Rafał Kowalski Fotograf Ślubny to gwarancja wysokiej jakości zdjęć oraz szerokiego zakresu usług.
Oferta fotografa wyróżnia się na tle innych doświadczeniem w fotografowaniu ślubów w plenerze i obejmuje nie tylko klasyczne ujęcia z aparatu, ale również możliwość zrobienia zdjęć z drona lub wynajęcia drugiego fotografa. Dzięki temu zdjęcia nawet w typowych miejscach prezentować będą się interesująco.

Ile kosztuje fotograf na wesele?

Wesele najczęściej wiąże się z dużymi wydatkami, dlatego przy wyborze fotografa ważna jest jego cena.
Cennik fotografa uzależniony jest od wielu czynników, między innymi od doświadczenia, sprzętu, a także odległości, jaką musi pokonać usługodawca na ślub. Z tego powodu poszukując fotografa ślubnego w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie warto zdecydować się na osobę mieszkającą właśnie w Trójmieście, lub okolicach.
Inna ważna kwestia to oferta. Fotograf może towarzyszyć parze młodej od początku przygotowań lub zjawić się jedynie na ceremonie. Cena fotografa ślubnego jest więc uzależniona od liczby godzin pracy w czasie wesela, dodatków, takich jak foto albumy oraz ilości zdjęć poddanej postprodukcji i przekazanej klientom.