Zaplanowanie wesela zajmuje średnio 12 – 14 miesięcy. W tym czasie trzeba znaleźć lokal na przyjęcie weselne, przygotować listę gości i zaproszenia, wybrać obrączki, suknię i garnitur, a także znaleźć dobrego fotografa, który zrobi piękne zdjęcia ślubne, będące pamiątką na całe życie.

Co to jest reportaż ślubny?

Reportaż stanowi swego rodzaju dokumentację całego ślubnego dnia i zaczyna się już w momencie przygotowań, np. w trakcie robienia makijażu pannie młodej. Ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu, a takie emocje przeżywa się tylko raz, dlatego uchwycenie szczegółów jest bardzo ważne – moment, w którym rodzice widzą córkę po raz pierwszy w sukni ślubnej, emocje w trakcie składania przysięgi małżeńskiej, zabawa na przyjęciu weselnym, łzy szczęścia, miłość i chaos, który pojawia się tuż przed ślubem – tego nie da się powtórzyć.

Sesja ślubna w trakcie czy po weselu?

Nie da się ukryć, że dzień ślubu jest bardzo stresujący, a jeśli jeszcze zaplanowano w tym dniu sesję zdjęciową, może się okazać, że stresu będzie jeszcze więcej. Duża część ślubu jest często poświęcona robieniu zdjęć, które często powstają w tych porach dnia, kiedy oświetlenie jest najgorsze – w środku dnia. Każdy fotograf ślubny ze Śląska doskonale zna ten problem, kiedy słońce tworzy cienie. Dlaczego jeszcze warto zrobić sesję po weselu? Chociażby dlatego, że zdjęcia mogą zająć nawet kilka godzin, więc trzeba zostawić gości. Kolejnym argumentem jest to, że po weselu można wybrać dowolną lokalizację. Jeśli państwo młodzi marzą o zdjęciach w górach czy na plaży, mogą sobie na to pozwolić.

Jak wybrać fotografa ślubnego?

Wybór fotografa jest jednym z trudniejszych zadań, z jakim narzeczeni muszą sobie poradzić. Szukając tego, który będzie dokumentował dzień ślubu warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii:

  • styl fonografii – każdy fotograf ślubny w Katowicach specjalizuje w stylu, w którym fotografuje: może to być coś minimalistycznego, artystycznego, nastrojowego… Państwo młodzi powinni zastanowić się jaki charakter mają mieć ich zdjęcia;
  • budżet – podobnie jak w przypadku każdego aspektu planowania ślubu, najlepiej ustalić budżet przed dokonaniem rezerwacji;
  • opinie innych – jednym z najłatwiejszych sposobów wyboru fotografa ślubnego jest wyszukiwanie informacji online i przeczytanie opinii klientów.

Podsumowanie

Fotograf ślubny z Rudy Śląskiej jest tą osobą, od której wiele zależy. W końcu efekty jego pracy będą pamiątką na całe życie i ważne jest, aby zdjęcia, które zrobi w dniu ślubu były chętnie oglądane nawet po wielu latach.