Aby lepiej zrozumieć, jak powinien wyglądać reportaż ślubny musimy poznać jego zasady. Wiedzieć w jakim celu się go wykonuje oraz zrozumieć, że perfekcyjnie wykonane zdjęcia pozostawią dla nas pamiątkę na wiele lat, którą będziemy mogli się dzielić z naszymi bliskimi oraz odwiedzającymi nas gośćmi.

Czego można się spodziewać po reportażu ślubnym?

Możecie być pewni, że fotograf wykonujący ślubny reportaż uchwyci zarówno uśmiech i łzy podczas przemówień. Ale też uściski, taniec… Dosłownie wszystko! Dobrze zrobiona dokumentalna fotografia ślubna opowie historię tego dnia, z wzlotami, upadkami i wszystkimi aktywnie uczestniczącymi w niej postaciami. Najważniejsze w tego typu zdjęciach jest właśnie uchwycenie wyjątkowych chwil na weselu.

Czy fotografowie od reportażów ślubnych robią szczegółowe ujęcia?

Oczywiście. Fotografowie zdają sobie sprawę, jak wiele wysiłku, troski i dbałości o szczegóły wkłada się w planowanie dnia ślubu. Od większych rzeczy, takich jak sukienka, po drobne detale, takie jak pierścionki lub inna biżuteria. Wiedzą, ile godzin było poświęconych, aby wszystko było tego dnia wyjątkowe. Dlatego chcą, abyś był w stanie zapamiętać wszystkie te szczegóły jako część swojej historii, więc postarają się je uchwycić.

Czy reportaż ślubny będzie zawierać zdjęcia grupowe?

Wszystko zależy od tego czego oczekuję para młoda i jak uzgodnili to ze swoim fotografem. W końcu to ich dzień! Każdy fotograf dokumentalny jest inny, ale większość zdaje sobie sprawę, że na Twoim ślubie będą ludzie, którzy będą chcieli tradycyjnych ujęć, więc będą wykonywać zdjęcia grupowe, ale zdecydowanie nie jest to główny cel ich pracy.

Czy warto zarezerwować wyjątkowe miejsce do zrobienia zdjęć ślubnych?

Zdecydowanie coraz bardziej popularne staje się wynajmowanie ekskluzywnych miejsc, w których wykonane zostaną najlepsze fotografie dokumentujące chwile szczęścia, towarzyszące nam tuż po zaślubinach. Wtedy, gdy nasze twarze promienieją prawdziwym wewnętrznym światłem, a na dłoniach lśnią dopiero co założone obrączki.

Jakie są najlepsze miejsca dla fotografów do wykonania reportażu ślubnego?

Tak naprawdę wybór miejsca zależy od pary młodej. Dobry fotograf jest w stanie zrobić świetne zdjęcia niemal każdym otoczeniu. Jednak, aby otrzymać prawdziwą magię tego wydarzenia warto decydować się no niebanalne rozwiązania i lokalizację. Jedną z opcji jest zdecydowanie się na wesele w pobliżu Tatr.

Zakopane to centrum kultury góralskiej, nieformalnie nazywane zimową stolicą Polski. Dlatego szczególnie popularne jest tu organizowanie wesela w okolicy świąt Bożego Narodzenia, które obchodzone są w tradycyjnym stylu, z dekorowanymi saniami zaprzężonymi w konie i pysznym jedzeniem.
Zimowa ceremonia ślubna może być nie tylko całkowicie romantyczna i piękna, ale także dużo tańsza. Jednak bez względu na porę roku jaka wypada w dniu ślubu para młoda zawsze doceni rozpościerające się dookoła górskie krajobrazy i wyjątkową atmosferę.

Które miejsce jest idealne na zdjęcia ślubne w Zakopanem?

Miejscem z idealną scenerią są Apartamenty Pod Gubałówką, które znajdują się w centrum miasta, u stóp najpopularniejszej góry Zakopanego – Gubałówki. Dosłownie 400 metrów od słynnych Krupówek. Jest to miejsce wyjątkowo zlokalizowane również, jeśli chodzi o odległość do kościołów w Zakopanem.
Kościół Parafialny Świętej Rodziny znajduje się w odległości 490 m, Stary Kościół oddalony o 510 m, a Kościół Matki Bożej Częstochowskiej jest położony 520 m od Kompleksu Apartamenty Pod Gubałówką.

Miejsce to oferuje wykonanie sesji ślubnej w wybranym przez parę młodą klimacie, ponieważ każdy z ich 21 Apartamentów jest urządzony w innym stylu. Perfekcyjne przemyślenie wystroju tych wnętrz gwarantuje spójność różnych aranżacji ślubnych. Można do szaleństwa zakochać się w tym, ile możliwości dla fotografa daje to miejsce!
Dodatkowo, jeśli Twoi goście potrzebują noclegu na terenie Zakopanego w związku z waszą uroczystością ślubną to Apartamenty Pod Gubałówką mogą zagwarantować wysoki standard noclegu dla Twoich najbliższych. Niech te dni będą totalnie wyjątkowe dla całej rodziny, a fotografia ślubna Łódź zadba, aby te dobre emocje uchwycić w fascynujących kadrach.