Samoopalacz to magiczny sposób na złocisty i promienny wygląd bez narażania skóry na szkodliwe promienie UV. Niestety jego nałożenie nie jest prostym zadaniem. Samodzielna aplikacja samoopalacza często wiąże się z pojawieniem na ciele smug i plam w brzydkim pomarańczowym kolorze. Jak tego uniknąć?
Jak działa samoopalacz do ciała?
Na tagomago.pl/collections/pielegnacja-slonce-samoopalacze samoopalacz występuje w różnych rodzajach. Dostępne są zarówno balsamy, które stopniowo brązują skórę, jak i klasyczne samoopalacze w kremie czy pianki lub kropelki opalające. Wszystkie te produkty działają na tej samej zasadzie, czyli zawarta w nich substancja DHA wchodzi w reakcje ze skórą. DHA nie tylko opala, ale też wydziela charakterystyczny zapach kremów brązujących. Dla skóry najlepiej jest, gdy DHA jest pochodzenia naturalnego. W dobrych samoopalaczach można też odnaleźć szereg składników pielęgnujących i chroniących m.in. witaminę E, wodę kokosową czy olej z orzechów macadamia.
Jak poprawnie nakładać samoopalacz?
Aby na ciele nie powstawały smugi i plamy po samoopalaczu, konieczne jest odpowiednie nałożenie kosmetyku. Powinno się ono rozpocząć od przygotowania skóry. Z procesem najlepiej wystartować już dzień przed od wykonania dokładnego peelingu całego ciała. Do złuszczania naskórka dobrze jest użyć peelingu bez oleju. Zastąpić można go rękawicą peelingującą lub zabiegiem szczotkowania ciała na sucho. Zabieg peelingu warto zakończyć depilacją ciała i nałożeniem lekkiego balsamu nawilżającego. Sprawi to, że skóra będzie gładka, nawilżona i miękka, przez co samoopalacz będzie się lepiej rozprowadzał i wchłaniał.
Przed samą aplikacją balsamu opalającego skórę należy dokładnie umyć chłodną wodą, która ją oczyści i zamknie pory. Na kolana, łokcie, kości oraz dłonie należy nałożyć krem nawilżający – zabezpieczy to przed powstawaniem nieestetycznych czarnych kropek. Samoopalacz można nakładać na ciało dłońmi lub specjalną rękawiczką.
Nakładanie kosmetyku najlepiej zacząć od stóp i następnie przechodzić do nóg, tułowia, rąk, szyi, dłoni. Omijać nie można też zgięć kolan, pach i karku. Po zaaplikowaniu samoopalacza należy odczekać kilka minut, aby osadził się on na skórze. Po tym czasie można się ubrać – najlepiej w luźne i przewiewne stroje.
Skóra, na którą nałożony jest samoopalacz, powinna być odpowiednio pielęgnowana. Codziennie powinno się ją nawilżać balsamami na bazie wody, które będą zapobiegać ścieraniu się opalenizny. Dobrze jest również regularnie (średnio raz w tygodniu) wykonywać peeling, który pozbędzie się resztek brązującego produktu i przygotuje skórę do ponownej aplikacji samoopalacza.
Najnowsze komentarze