Tablet to popularny gadżet zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Wbrew pozorom nie służy tylko do celów rozrywkowych np. grania w gry, ale także do nauki. Jaki iPad dla ucznia warto wybrać?

Apple iPad dla ucznia – czy to dobry pomysł?

Zakup tabletu dla dziecka od dawna budzi wiele kontrowersji. Niektórzy rodzie uważają, że maluch powinien jak najpóźniej zapoznać się z urządzeniami mobilnymi. Z kolei druga część rodziców wychodzi z założenia, że odpowiednio używany sprzęt to świetne narzędzie edukacyjne, które może pomoc w nauce. Nie ulega wątpliwości, że mają rację. Nowoczesne tablety to urządzenia mające na celu nie tylko samą zabawę, ale przede wszystkim edukacje.

Na Apple iPad’a dzięki Apple Store istnieje możliwość ściągnięcie wielu aplikacji do nauki języka polskiego, języków obcych, matematyki, fizyki, a nawet i przedsiębiorczości. Dziecko może rozwiązywać matematyczne równania, łamigłówki, układać puzzle, zdobywając w ten sposób wiedzę oraz nowe umiejętności. Ponadto, tablety Apple cechuje lekka i bardzo cienka konstrukcja. Niewątpliwym atutem jest niezwykle dopracowany system operacyjny iOS, który nie ma sobie równych! Całość dopełnia wyjątkowy wyświetlacz, który oferuje ostry i żywy obraz.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tabletu dla ucznia?

Wybierając tablet, zwróć uwagę przede wszystkim na jego wykonanie. Urządzenie powinno być solidnie wykonane. Warto wybrać sprzęt z dodatkowym wzmocnieniem oraz zabezpieczeniem np. wodoodpornością, ponieważ dzieci nie zawsze obchodzą się delikatnie z tego typu sprzętami. Pamiętaj również o etui, które stworzy dodatkową warstwę ochronną. W następnej kolejności zastanów się, po co go kupujesz. Czy będzie on wykorzystywany tylko do nauki, czy również oglądania materiałów multimedialnych, a po nauce do celów rozrywkowych? Ponadto, im starsze dziecko, tym większe będzie miało wymagania zarówno pod względem wizualnym, jak i parametrów.

iPad dla ucznia – jaki model wybrać?

Oferta modeli iPad’ów jest całkiem spora. Wiele zależy od tego, jakim budżetem dysponujesz. Znajdziesz tablety poniżej 2 tysięcy złotych, a także modele, które kosztują znacznie więcej. Dla dzieci doskonałym wyborem będzie Apple iPad Mini. To klasyczna wersja w wariancie mini, która niczym nie odbiega od swoich większych braci. Apple iPad Mini wyposażono w wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, zaawansowany system operacyjny i świetną baterię posłuży dziecku do nauki, a także oglądania film ów czy słuchania ulubionej muzyki.

Dla starszych uczniów warto rozważyć zakup najnowszego Apple iPad’a Air. Podstawową różnicą między nim a modelem mini jest ekran. Apple iPad Air 2021 wyposażono w 10,2-calowy ekran Liquid Retina z technologią True Tone. Ponadto, posiada wsparcie dla pióra Apple Pencil pierwszej generacji. Napędza go Apple A13 Bionic wspierany 3 GB pamięci RAM. Bazowy wariant iPada jest najbardziej przystępnym modelem, który z powodzeniem zaspokoi wymagania większości użytkowników, w tym uczniów. Świetnie sprawdzi się do nauki, przeglądania Internetu i grania w gry.