Fotografia ślubna to niesamowita pamiątka na całe życie. Powinna ona zatem w pełni utrwalać piękno oraz wspaniałość tych wyjątkowych w życiu chwil. Dziś każdy profesjonalny fotograf ślubny potrafi zrobić takie zdjęcia, które wydobywają magię z każdego gestu szczęśliwych nowożeńców oraz uśmiech będący wyrazem ogromnego szczęścia oraz miłości. Warto zatem wybrać zawsze takiego fotografa, który sprawi, że ta jedyna w swoim rodzaju pamiątka będzie wyjątkowa na długie lata.

Fotografia ślubna pamiątka dla pokoleń

Fotografia ślubna to nie tylko wyjątkowa pamiątka dla młodej pary, lecz także dla wielu przyszłych pokoleń. Można zatem rzec, że jest to swego rodzaju zapis rodzinnej historii. W związku z tym niezwykle ważne jest to, aby wynajęty fotograf ślubny miał pełną świadomość wagi zadania, które to ma do wykonania. Profesjonalne podejście do zlecenia oznacza to, że jego praca zaczyna się na długo przed rozpoczęciem ceremonii. Nieodłącznym krokiem jest nie tylko ustalenie kosztów tej usługi, lecz także dążenie do dobrej komunikacji z młodą parą, bowiem pozwala to dostrzec każdemu profesjonalnemu fotografowi czego ona od niego oczekuje. Zobacz: Fotograf na ślub humanistyczny

Ile kosztują usługi fotografa na ślubie?

W obecnych czasach fotograf ślubny stał się niezwykle ważnym elementem ceremonii oraz sprawą, która niejednokrotnie przed uroczystością ślubną spędza sen z powiek wielu narzeczonym. Zazwyczaj bowiem pragną oni znaleźć takiego fotografa, który w pełni zagwarantuje rzetelność oraz wysoką jakość usług w atrakcyjnej cenie.

Dziś fotografowie ślubni bardzo często dzielą swoją ofertę na poszczególne pakiety. Podstawowe usługi zazwyczaj kosztują już od 600 do 2500 złotych, a bardziej rozszerzone od 1200 do nawet 4500 złotych.

Bardzo często fotografowie z dużym doświadczeniem oraz bardzo bogatym portfolio cenią swoje usługi znacznie wyżej od tych osób, które to dopiero rozpoczynają wykonywanie zdjęć ślubnych. Zatem decydując się na wybór fotografa warto zawsze najpierw określić swoje oczekiwania, a później wybrać takiego, który będzie najbardziej odpowiedni.

Fotograf ślubnyZakres usług fotograficznych

Jednym z najważniejszych aspektów na jakie warto zwrócić podczas wyboru fotografa na wesele jest bez wątpienia to jak długo będzie on towarzyszył młodej parze na weselu. Zazwyczaj bywa tak, że pakiety podstawowe obejmują tylko i wyłącznie reportaż z ceremonii zaślubin, sesję ślubną oraz zdjęcia wykonane przez fotografa przez kilka godzin pobytu na imprezie weselnej.

Z kolei oferty bardziej rozszerzone pakiety oprócz wyżej wymienionych usług obejmują przygotowania do ślubu młodej pary, błogosławieństwo, ślub wraz z życzeniami oraz imprezę weselną aż do chwili oczepin. W zależności od ceny w skład oferty wchodzi także bardzo często album czy też pudełko ze zdjęciami.

Zdjęcia z ceremonii ślubnej

Cena usług fotograficznych jest także w dużej mierze uzależniona od ilość wyretuszowanych zdjęć. Zazwyczaj bywa tak, że pakiety podstawowe zawierają około 100 – 200 zdjęć, które to są umieszczone na płycie CD/DVD, a z kolei te bardziej rozszerzona oferta zawiera od 300 do nawet 1000 zdjęć. Ponadto bardzo często możliwe jest to, że klienci mogą skorzystać ze strony prywatnej galerii zabezpieczonej hasłem fotografa, na której umieszczany jest cały reportaż oraz sesja ślubna.
Ślub i wesele to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej osoby. W związku z tym warto zadbać o to, aby posiadać z tej wyjątkowej uroczystości niezwykle piękne zdjęcia, które to będą doskonałą oraz jedyną w swoim rodzaju pamiątką dla wielu przyszłych pokoleń.

Artykuł powstał przy współpracy z Kozinski-foto