Podobno mężczyźnie wystarczą w szafie dwie pary butów. Jedne eleganckie i drugie na inne okazje. Prawda jest jednak taka, że również mężczyźni mogą aktualnie przebierać w fasonach i kolorach obuwia. Buty sportowe męskie, idealne na wiosnę, produkowane są w wielu wzorach praktycznie przez każdą firmę obuwniczą. Wybierając buty wiosenne, warto jednak pamiętać o popularnych polskich przysłowiach “W marcu jak w garncu” oraz “Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy trochę lata”. Obuwie na tą porę roku musi sprawdzać się w warunkach dużej zmienności pogody. Niezależnie czy będą to buty sportowe męskie czy solidne trzewiki, a może trampki.

Jakie cechy powinno mieć obuwie na wiosnę i lato?

Wspomniane już zostało, że wiosenna pogoda charakteryzuje się dużą zmiennością. Dlatego obuwie powinno być do niej dostosowane. To jeszcze nie czas na lekkie mokasyny czy trampki, które mogą przemoknąć w mżawce. Lepiej postawić na solidnie wykonane sportowe obuwie z nieprzemakalną powłoką i ciepłą wkładką. Z drugiej strony cholewka i wkładka powinny przepuszczać powietrze i odprowadzać wilgoć na tyle, by w czasie gorących godzin stopa się nie pociła. Jednocześnie powinno zwracać się uwagę na podeszwę. Nie powinna być ona gładka – wiosną zdarzają się przymrozki i groźne dla zdrowia upadki. Lepiej, aby buty chroniły przed takimi zdarzeniami zarówno w czasie porannego joggingu jak i w czasie drogi do pracy. Mimo, iż mężczyźni wybierają zazwyczaj stonowane kolory, buty powinny mieć intensywny kolor. Buty sportowe męskie często są zatem wyposażone w elementy odblaskowe. Zwiększa to widoczność użytkownika po zmierzchu lub w godzinach porannych. Przede wszystkim jednak buty wiosenne, letnie czy na inne pory roku powinny być po prostu wygodne i dopasowane do aktualnych potrzeb użytkownika.

Buty sportowe męskie – do aktywności fizycznej czy do codziennego noszenia?

Mężczyźni zazwyczaj wybierają buty, które nadają się do noszenia w każdej sytuacji. Dotyczy to szczególnie sportowego typu obuwia. W przypadku uprawiania jakiegoś sportu, preferują noszenie specjalnych butów tylko na treningi. W innych sytuacjach wybierane są popularne buty o kroju sportowym. W wiosenne dni trudno znaleźć mężczyznę noszącego wciąż solidne, zimowe trzewiki. Raczej szybko zmieniają oni ciężkie obuwie na lekkie i wygodne odpowiedniki. Sportowe buty są zatem aktualni noszone do wielu typów stylizacji. Często można zauważyć ich zestawienie z jeansami czy nawet z eleganckimi spodniami – w tym przypadku częściej pojawiają się jednak trampki.

Szafa pełna męskich butów: najpopularniejsze fasony i dopasowane stylizacje

Najpopularniejszymi męskimi butami, są bez wątpienia klasyczne i sportowe fasony z solidną cholewka i grubszą podeszwą. Wraz z ocieplaniem się dni, coraz częściej do stylizacji dołączane są mokasyny oraz lekkie trampki. Te ostatnie bywają łączone z lżejszymi stylizacjami – zamiast kurtek wybierane są marynarki czy blezery. W szafie nie powinno zabraknąć również butów eleganckich – na wiosnę też zdarzają się wyjścia, więc są one niezbędne.