Każdemu kto sprzedaje nieruchomość zależy na tym, żeby jak najwięcej na niej zarobić. Na cenę mieszkania czy innego lokalu wpływa lokalizacja, ale nie tylko. Ogromne znaczenie ma także to, w jakim jest stanie i jak wygląda. Żeby w krótkim czasie zwiększyć wartość nieruchomości, wiele osób decyduje się na home staging.

Na czym to wszystko polega?

Chcąc sprzedać nieruchomość, warto o nią wcześniej zadbać tak, żeby przy niewielkim nakładzie pracy i pieniędzy, jej wartość poszybowała w górę. Profesjonalne przygotowanie mieszkania czy innego lokalu do sprzedaży, nazywa się home stagingiem. Co dokładniej kryje się pod tym pojęciem? Home staging to działania mające na celu zwiększenie wartości nieruchomości poprzez wyeksponowanie jej najważniejszych atutów i potencjału.

Profesjonalne przygotowanie mieszkania czy innego lokalu do sprzedaży najczęściej wiąże się jedynie z niewielkimi kosztami, a co za tym idzie, zwraca się kilkukrotnie. Polega na dokładnym sprzątnięciu nieruchomości, usunięciu wszelkich usterek, odpowiedniej aranżacji i wykonaniu zdjęć, w taki sposób, żeby już na pierwszy rzut oka wnętrze wyglądało na atrakcyjne.

Jeśli właściciel ma większy budżet i chce jeszcze bardziej zwiększyć wartość mieszkania, w ramach home stagingu może zdecydować się na odświeżenie ścian i zakup stylowych dodatków, co doda wnętrzu charakteru i podkreśli jego potencjał. Wracając do malowania ścian, warto dodać, że najlepiej sprawdzą się farby w jasnych kolorach, które optycznie powiększają przestrzeń i sprawiają wrażenie porządku. Poza tym biele, beże i szarości nigdy nie wychodzą z mody i powinny spodobać się potencjalnym nabywcom.

Czy warto zatrudnić profesjonalistę?

Nawet przy niskim budżecie, home staging może podnieść wartość nieruchomości o 10%. Żeby rzeczywiście tak było, warto jednak zatrudnić profesjonalistę. Najlepiej żeby był to profesjonalista z doświadczeniem. Najlepsi architekci we Wrocławiu i innych miastach znają się nie tylko na wnętrzach, ale także wiedzą czego mogą szukać potencjalni nabywcy. Ponieważ śledzą trendy i znają mnóstwo trików, przy zaangażowaniu niewielkich pieniędzy są w stanie zwiększyć wartość niemalże każdej nieruchomości.

Architekci we Wrocławiu mogą nie tylko pomóc zwiększyć wartość mieszkania, ale także przyśpieszyć sprzedaż. Nieruchomość, która wygląda atrakcyjnie, znajdzie nabywcę o wiele szybciej niż nieruchomość, która wygląda przeciętnie, nawet przy wyższej cenie. To właśnie dlatego z usług profesjonalistów korzysta coraz więcej sprzedawców.

Wbrew pozorom kluczem do sukcesu są detale. Trzeba jednak wiedzieć, na które z nich uwagę zwracają nabywcy. Architekt, który zna rynek i patenty na to jak zwiększyć potencjał nieruchomości będzie w stanie dokonać spektakularnej metamorfozy, mimo niewielkiego budżetu. Oczywiście, przygotowanie planu zmian i wsparcie przy aranżacji wnętrza niesie za sobą dodatkowe koszty, ale są kwestie przy których warto zaufać profesjonalistom.

Materiał powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl