Ceremonia zaślubin i impreza weselna to wydarzenia, które wymagają wielu przygotowań i dopinania każdego, nawet najmniejsze szczegółów. Nie da się ukryć, że jednym z istotnych elementów w tym przypadku będą pieniądze. Nie tylko te, które trzeba wydać w trakcie organizacji, ale również przekazywane przez gości na rzecz pary młodej. W tym miejscu powstaje pytanie – co z nimi robić?

Zadbaj o… pudełko!

Przechowywanie i „ochrona” pieniędzy to często sprawa dość kłopotliwa, zwłaszcza podczas wesela, na którym bawi się mnóstwo gości. W mediach co pewien czas możemy usłyszeć o kradzieżach pieniędzy właśnie w trakcie zabawy. Winowajcami z reguły nie są jednak członkowie rodziny, a przypadkowe osoby, które w jakiś sposób dostały się na salę i, korzystając z okazji, uzyskały dostęp do kopert wypchanych pieniędzmi.

Co zrobić, aby takiej sytuacji uniknąć? Przede wszystkim warto zorganizować jedno miejsce, w którym wspomniane koperty będą przechowywane. Zdecydowanie ułatwi to ich ochronę. Niezwykle przydatne pod względem okaże się pudełko na koperty, z którego możesz skorzystać także podczas tradycyjnych życzeń składanych przez gości weselnych. Zamiast wypychać kieszenie kolejnymi kopertami lub zarzucać nimi biednego świadka, wystarczy umieścić je w takim pudełku.

Jest to doskonały sposób na przechowywanie gotówki. Zwłaszcza że możesz zakupić pudełka dekoracyjne, przygotowywane specjalnie na wesele. Z reguły wyróżniają się one atrakcyjnym designem, który zdradza ich przeznaczenie. Na pudełku znaleźć może się również napis „dziękujemy”, wraz z datą ślubu oraz imionami pana i pani młodej.

Poproś zaufaną osobę o zabezpieczenie pieniędzy

Pudełko na koperty gotowe. Co jednak należy zrobić, gdy już zostanie wypełnione kopertami? Na pewno nie pozostawiaj go bez nadzoru! Najlepszym wyjściem okaże się znalezienie jednej, zaufanej osoby, która zajmie się pudełkiem zarówno w trakcie przyjmowania życzeń, jak i bezpośrednio po nich. Z reguły jest to świadek lub świadkowa.

Taka ostrożność okaże się istotna zwłaszcza wówczas, gdy życzenia przyjmowane są nie na sali weselnej, a na świeżym powietrzu (np. przed kościołem). Jeśli tylko istnieje taka możliwość, pieniądze warto od razu zawieźć do domu lub mieszkania wybranego członka rodziny. W przeciwnym wypadku porozmawiaj z właścicielem lub menedżerem sali weselnej – z pewnością zaproponuje Ci bezpieczne miejsce do przechowywania gotówki. Dla większego bezpieczeństwa możesz przenieść koperty z pudełka do sejfu.

Pieniądze na weselu – czego nie należy robić?

Źródłem kradzieży i licznych niefortunnych sytuacji, przez które dojść może do utraty części gotówki, jest z reguły roztargnienie pary młodej, a także brak wyobraźni. Niezwykle często popełnianym błędem jest pozostawianie pieniędzy w samochodzie. Nie jest to zbyt bezpieczne miejsce, a w przypadku wesela, gdy goście skupiają się głównie na zabawie, potencjalny złodziej ma znacznie ułatwione zadanie.

Kopert nie należy zostawiać również na widoku. Nawet jeśli położymy je na stole pary młodej, zawsze istnieje zagrożenie, że dostęp do nich uzyska przypadkowa osoba. Wystarczy chwila zamieszania, by koperty nagle zniknęły.

Najlepszym sposobem na uniknięcie przykrych sytuacji jest zaplanowanie wszystkiego odpowiednio wcześniej. Zastanów się, czy istnieje miejsce, w którym możesz umieścić pieniądze zaraz po życzeniach. Może być to własny dom lub mieszkanie, a także specjalny, zamykany pokój na sali weselnej. Nie zapomnij przy tym o pudełku na koperty, które znacznie ułatwi Ci zbieranie pieniędzy.