Są takie wyjścia, które wymagają ubrania się szczególnie elegancko. Wówczas potrzeba stroju, który będzie nie tylko emanował stylem i szykiem, ale także klasą. Myśląc o wystawnych kolacjach i uroczystych bankietach, przed oczami pojawiają się obrazy wielkich żyrandoli, mężczyzn w idealnie skrojonych garniturach, ale także długie, piękne suknie. Mimo uroku i elegancji, ich krój nie jest jednak zbyt uniwersalny i niekoniecznie będzie pasował on każdej kobiecie.

Może maxi zamiast mini?

Pierwszym wyborem, jeśli sytuacja wymaga ubrania się elegancko, będzie dla przeważającej większości kobiet sukienka – najprawdopodobniej krótka. Choć fason typu mini ma tę zaletę, że pasuje każdemu niezależnie od wzrostu, to nie należy lekceważyć dłuższych sukien. Będą one świetnym wyborem zwłaszcza dla wyższych kobiet. Sprawdź, które sukienki wieczorowe długie typu maxi najbardziej przypadną Ci do gustu.

Długo, stylowo i z klasą

Sukienki typu maxi są świetną alternatywą dla tych mini, zwłaszcza dla wyższych kobiet. Wyglądają szykownie, nawet jeśli są proste i gładkie, bez dodatkowych warstw materiału ani zbędnych zdobień. Taka długa sukienka będzie idealna dla fanek minimalizmu, które cenią sobie również wygodę. Prosty krój z dołem sięgającym ziemi obroni się sam!

Maxi nie tylko dla minimalistek

Jeśli jesteś jednak fanką bardziej ekstrawaganckich rozwiązań, możesz wybrać model z dodatkowymi zdobieniami. W naszej ofercie znajdziesz długie suknie z szyfonu z wytwornymi wykończeniami przy dekolcie i rękawach, a także takie z dodatkową warstwą koronki na przodzie. Niezależnie od estetycznych upodobań i stylu, sukienki typu maxi pięknie podkreślają długie nogi u wysokich kobiet.

Nie tylko dla wysokich

Jeśli jesteś niska, a twoje nogi nie sięgają nieba, to nic straconego! Niski wzrost nie jest jednak czynnikiem kompletnie wykluczającym możliwość noszenia długich sukienek. Alternatywnym rozwiązaniem dla klasycznych fasonów maxi, które mogą zaburzać wygląd sylwetki niższych kobiet, są te z rozcięciem na udzie. Eksponują one nogi i nie zasłaniają ich kompletnie, nie skracając ich optycznie. Równie dobrze w takiej sytuacji będzie prezentować się warstwowa sukienka z dopasowaną krótką spódnicą ukrytą pod dłuższych, półprzezroczystym materiałem, sięgającym ziemi.

Różne kroje dla różnych figur

Krój sukienki warto dopasować nie tylko do wzrostu, ale także do typu figury. Nie każdy fason długiej sukienki będzie bezwzględnie pasował do wszystkich rodzajów sylwetek, nawet jeśli jest się wysoką kobietą. Dla przykładu suknie maxi z wycięciem na udzie lepiej sprawdzą się dla pań o budowie kolumny niż te bez nich. Za to sylwetka typu gruszka będzie doskonale prezentować się w długiej i prostej lub lekko rozkloszowanej u dołu sukni.

Wybierając sukienki wieczorowe, nie należy bać się mniej standardowych krojów. Długie fasony to doskonała alternatywa, która jest niezwykle szykowna i może być równie wygodna, jak krótsze modele. Odpowiednio dobrana krojem do typu figury będzie prezentować się olśniewająco!