Co to jest auto detailing i dlaczego jest potrzebny?

W przeciwieństwie do zwykłej myjni samochodowej, w tym przypadku chodzi o gruntowną, wszechstronną pielęgnację samochodu, ze zwróceniem uwagi na praktycznie każdy centymetr karoserii i wnętrza. Początkowo usługa ta była realizowana jako kompleksowa usługa przygotowania samochodu do targów. Skorzystanie z tej usługi ma sens, jeśli chcesz utrzymać samochód w czystości lub jeśli zamierzasz przygotować go do sprzedaży. Gruntowne czyszczenie jest często wymagane przed ważnymi wydarzeniami, takimi jak ślub, uroczystość lub ważna podróż, np. spotkanie biznesowe. Auto do ślubu należy poddać detailingowi, aby odpowiednio zaprezentować siebie i swój samochód. Niezależnie od powodu skorzystania z usługi, rezultat będzie widoczny od razu — Twój samochód będzie czysty i zadbany.

Czyszczenie samochodu obejmuje oczyszczenie z brudu karoserii, obręczy kół, szyb, spodu samochodu, wystających części (końcówki wydechu, spojler, klamki drzwi). Drobne wady i uszkodzenia są w miarę możliwości pokrywane. Wnętrze jest czyszczone na sucho i na mokro. W razie potrzeby przeprowadza się czyszczenie na sucho w celu usunięcia uporczywych zabrudzeń. Na wszystkie boazerie i powierzchnie dekoracyjne nakładane są powłoki ochronne.

Auto detailing wykonywany jest profesjonalnym sprzętem w specjalistycznym środowisku (z lepszym oświetleniem, umożliwiającym wykrycie nawet najmniejszych wad i zabrudzeń).

Stosowane są wysokiej jakości środki czyszczące, które są bezpieczne zarówno dla czyszczonych powierzchni i materiałów, jak i dla ludzi.

Usługa ta jest szczególnie popularna wśród właścicieli nowych samochodów, którzy chcieliby zachować ich wygląd przez jak najdłuższy czas. Rozsądne jest również przeprowadzenie kompleksowego zabiegu w miesiącach zimowych, aby zapobiec narażeniu niechronionych części ciała i wnętrza na działanie agresywnych środków chemicznych. Zastosowanie specjalnych preparatów pozwala utrzymać stan części karoserii i świeżość wnętrza samochodu.

W jaki sposób realizowana jest usługa detailingu?

Osobom, które chcą zamówić taką usługę, warsztaty oferują kompleksową usługę obejmującą następujące procedury:

  • Mycie dolnej części ciała w celu usunięcia najbardziej uporczywych i utrwalonych zabrudzeń;
  • Mycie wstępne przy użyciu szamponu samochodowego niezawierającego fosforanów;
  • Dokładne czyszczenie obręczy i dyszy tłumika;
  • Usuwanie plam i osadów bitumicznych z karoserii;
  • Ręczne mycie karoserii przy użyciu specjalnych szamponów i środków;
  • Opryskiwanie środkami konserwującymi;
  • Szybkie suszenie zapobiegające powstawaniu smug;
  • Obróbka opon z zastosowaniem środka konserwującego;
  • Pielęgnacja lakieru wewnętrznego, czyszczenie lakieru wewnętrznego (plastik i drewno);

W przypadku obróbki powierzchni możliwe jest usuwanie zabrudzeń za pomocą mokrej pary bez użycia środków chemicznych. Jest to czasochłonne, ale gwarantuje wysoki stopień oczyszczenia bez szkody dla karoserii (unikając nawet najdrobniejszych zarysowań).

Silnik jest dokładnie czyszczony przy użyciu urządzeń umożliwiających dostęp nawet do najbardziej niedostępnych miejsc. Stosowane są sprawdzone produkty ochronne pochodzące od najlepszych światowych producentów.