Jedną z podstawowych cech biżuterii jest wzbogacenie stroju. Wielu ludzi bardzo często zadaje sobie pytanie w co się ubrać, i który strój będzie odpowiedni na daną okazję. Podobnie jest w przypadku biżuterii.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrozumieć, jest to, że niektóre elementy biżuterii są subtelne, a niektóre bardzo wyraziste. Są takie okazje, kiedy nie chcesz zwracać na siebie zbytniej uwagi. Ale zdarzają się też takie, kiedy chcesz żeby wszystkie oczy były skierowane na biżuterię, którą akurat nosisz.

Biżuteria na każdą okazję

Zrozumiałe jest, że nie każdą biżuterię można nosić na każdą okazję. Ale czy każda okazja wymaga biżuterii? W zasadzie nie, ponieważ swobodny strój nie wymaga dodatków w postaci pierścionków, kolczyków czy bransoletek. Z drugiej strony para subtelnych pierścionki srebrne mogą sprawić, że w zwykłych dżinsach i t-shircie będziesz wyglądać jak milion dolarów. Możesz również założyć prostą sukienkę i dodać kilka złotych bransoletek, aby uzyskać szykowny i modny wygląd. Takie dodatki są w stanie zrobić ogromną różnicę.

Dodatki dla mężczyzn

O ile w przypadku kobiet sytuacja jest dosyć prosta – mogą one nosić biżuterię zawsze i do każdego stroju – o tyle w przypadku mężczyzn sprawa się nieco komplikuje. Wielu współczesnych mężczyzn uzupełnia swoje stylizacje o różnego rodzaju skórzane bransoletki lub zegarki, ale co z dodatkami do strojów formalnych? Dopasowanie akcesoriów do garnituru jest bardzo ważne. Zakładając spinki do mankietów i krawata, chcesz mieć pewność, że będą ładnie współgrały z całością. Każde z tych akcesoriów musi się nawzajem uzupełniać!

Przyjmuje się, że spinki do mankietów powinny mieć ten sam kolor, fakturę i wzór co spinka do krawata. Spinki do mankietów, które są duże i złote nigdy nie będą dobrze wyglądały w zestawieniu z bardzo cienką i srebrną spinką do krawata. Ważna jest również tekstura i design.

Jak nosić spinkę do krawata?

Celem założenia spinki do krawata jest przymocowanie go do plisy koszuli. Niby oczywiste, ale nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Najważniejsze jest aby spinka nie była szersza niż krawat. Dobrą zasadą jest zapięcie spinki do krawata między trzecim a czwartym guzikiem, wokół mostka i tuż pod mięśniami piersiowymi. Co ciekawe, spinki do krawata nie należy nosić z kamizelką lub swetrem.

Jak nosić spinki do mankietów?

Spinki do mankietów można nosić z pojedynczymi mankietami, które wyglądają jak zwykłe mankiety koszuli zapinanej na guziki, ale z otworami po obu stronach rozcięcia. Aby zapiąć mankiet, otwory po obu stronach mankietu muszą być wyrównane. Spinkę do mankietu wkłada się tak, aby słupek przechodził przez wszystkie otwory, a następnie spinka jest ustawiana w pozycji zamkniętej.