Całonocne imprezy niemalże zawsze stawiają nas w dość niekomfortowej sytuacji. Podczas gdy uczestnictwo w zabawie jest naprawdę przyjemne, a możliwość stworzenia wyjątkowej stylizacji z pewnością jest sporą uciechą dla większości kobiet – jednocześnie wesela czy innego rodzaju imprezy trwające przez większą część nocy sprawiają, że wybór butów staje się nie lada problemem.

Jakie obuwie na wesele wybrać?

Wybór odpowiedniego obuwia na wesele ma ogromne znaczenie z punktu widzenia komfortu. Zrozumiałym jest, że chcemy nałożyć buty, które zapewnią odpowiednią prezencję, jednak nie mniejsze znaczenie ma wygoda. W końcu trudno wyobrazić sobie wesołe uczestnictwo w całonocnej zabawie w obuwiu, które przy każdym ruchu dotkliwie kaleczy stopy!

Poniżej podpowiadamy, na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę, wybierając buty na wesele. Co ma znaczenie?

Na co zwrócić uwagę, wybierając wygodne buty na wesele?

Dobór odpowiedniego obuwia na całonocną imprezę lub niewłaściwa decyzja w tym zakresie mogą nieść za sobą wiele konsekwencji. Dlatego też warto poświęcić szczególną uwagę wyborowi dobrych butów, by mieć pewność, że przetańczymy w nich bez trud nawet całą noc.

Przede wszystkim warto pamiętać, że jeśli chodzi o wygodne buty na wesele, połączenie tej frazy z niewygórowaną ceną może okazać się bardzo trudne. Dobrej jakości obuwie wykonane z wysokiej klasy materiałów nie będzie najtańsze, między innymi ze względu właśnie na wspomniane tworzywa wykorzystane do ich produkcji. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w jedną parę uniwersalnego obuwia wyższej klasy, które zapewni komfort przez długie godziny, niż zakup kilku tanich par, które prawdopodobnie obetrą stopy aż do krwi.

Pora przymiarki ma znaczenie

Czas, gdy przymierzamy obuwie, ma duże znaczenie. Stopa może zmienić swój rozmiar w ciągu dobry nawet o kilka milimetrów, co w przypadku obuwia wizytowego może wiązać się z brakiem możliwości nałożenia butów bądź tym, że będą obcierać stopy. Dlatego też przymiarkę butów na wesele lepiej jest zaplanować na popołudnie: o poranku stopa nie jest jeszcze opuchnięta i nabrzmiała, co oznacza że może nam się wydawać, że buty o pół numeru mniejsze będą odpowiednim wyborem, podczas gdy wieczorem ledwo uda nam się wciągnąć je na stopę.

Specjalne wkładki uratują sytuację

Nie bez znaczenia jest także to, jak zadbamy o stopę podczas noszenia butów. Nawet najlepsze obuwie na wesele wysokiej jakości nie jest w stanie uwzględnić szczegółów związanych z budową ludzkiej stopy. Tak jest: nogi każdej z nas mają nieco inny kształt, układ palców czy wysokość podbicia. Wreszcie, stopy jednych kobiet są odporne na wielogodzinne pozostawanie w pozycji wymuszonej obuwiem na obcasie, podczas gdy inne panie cierpią nawet na teoretycznie komfortowych koturnach. Dużym ułatwieniem mogą być specjalne żelowe wkładki, które nie tylko pomogą utrzymać stopę w odpowiedniej pozycji, ale również zabezpieczą przed otarciami i zapewnią miękkie podłoże.

Czy buty na zmianę to dobry pomysł?

Warto pamiętać, że nawet najlepsze i teoretycznie najwygodniejsze buty na wesele mogą po kilku godzinach obetrzeć stopy. Dlatego też dobrze jest mieć ze sobą obuwie na zmianę na płaskiej podeszwie: nie zajmie ono szczególnie wiele miejsca, a zapewni komfort psychiczny związany ze świadomością, że w razie czego możemy po prostu zmienić buty i bawić się dalej.