Śluby i wesela zyskują na różnorodności. Jeszcze kilka dziesięcioleci wstecz każda sala na wesele wyglądała niemal tak samo, a niemal wszystkie  Panny Młode na swoich ślubach występowały w welonach, które miały symbolizować niewinność. W niektórych kręgach odmawiano Pannie Młodej możliwości założenia welonu jeśli była w ciąży. Dziś symbolika welonu straciła na wartości. Welon noszą te Panny Młode, którym ozdoba w takiej formie zwyczajnie się podoba. Panny Młode, którym welony nie przypadły do gustu, mają szereg innych możliwości. 

Szpilki, spinki, grzebienie

Alternatywą dla welonu mogą być spinki, ozdobne szpilki do włosów i grzebienie. Producenci ozdób do włosów prześcigają się w prezentowaniu nowych modeli. Rynek weselny oferuje spinki grzebienie o różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Spinki i grzebienie pełnią rolę nie tylko estetyczną, ale i praktyczną, gdyż podtrzymują fryzurę. Wybór jest tak ogromny, że ozdoby można dopasować do każdej ślubnej stylizacji. Bardziej okazałe spinki dobrze wyglądają przy skromnych sukienkach ślubnych. Jeśli suknia jest zdobiona, elementy wpięte we włosy mogą być mniejsze. Spinki i grzebienie można łączyć z welonem i nosić je w takim wydaniu przez całą noc. Jeśli sala na wesele jest miejscem, w którym planujcie zabawy oczepinowe, w tym rzucanie welonem, spinki mogą zostać we włosach jako ozdoba po odpięciu welonu. 

Toczki, woalki, kapelusze

Toczek to ciekawa ozdoba ślubna, o okrągłej lub łezkowatej podstawie. Toczek upina się z boku głowy, asymetrycznie. Toczki są bardzo eleganckie, dodają szyku i nieco ekstrawagancji. Sprawdzą się gdy pozostałe elementy weselna, np. sala na wesele, też mają taki charakter. Mogą być proste lub ozdobione piórami, perłami, kryształami. W takiej formie dodaje się często do prostych sukien lub do stylizacji w stylu retro. Toczek może być połączony z woalką. Woalka to siatka, która zasłania część twarzy, dodaje Pannie Młodej tajemniczości. Może być wpięta we włosy jako samodzielny element, może być częścią toczka. Woalki dobrze wyglądają w połączeniu ze skromnymi sukienkami.
Niektóre Panny Młode decydują się wystąpić w dniu ślubu w kapeluszu. To odważne rozwiązanie dla kobiet, które lubią wyróżniać się z tłumu. Kapelusz, w zależności od jego stylu i formy, dobrze wygląda w połączeniu z sukniami retro, bardzo prostymi sukienkami i garniturami ślubnymi. 

Tiary i diademy

Wszystkie dziewczynki marzą o tym, że kiedy dorosną, zostaną księżniczkami. Dzień ślubu to moment, w którym można spełnić to marzenie. Tiary i diademy pasują do wszystkich sukien ślubnych, ale najlepiej wyglądają jako dodatek do sukni w stylu „księżniczka” – okazałych, bogato zdobionych, z szerokim dołem. Tiary i diademy mogą wprowadzać akcent kolorystyczny, jeśli są wysadzane kamieniami. To świetny wybór zwłaszcza dla tych Panien Młodych, które oglądając salę na wesele dobrze czuły się w pałacowych wnętrzach. 

Kwiaty, wianki, opaski, wstążki

Świeże wpięte we włosy kwiaty lub uplecione z nich wianki będą świetnym dopełnieniem stylizacji romantycznych lub stylizacji w stylu boho. Świetnie sprawdzą się u tych Panien Młodych, które żyją i organizują wesele w tyle eko czy zero waste. Takie rozwiązanie pozwala nie wykorzystywać tworzyw sztucznych, to ważne dla osób, którym leży na sercu dobro naszej planety.
Do stylizacji boho i romantycznych pasować będą też opaski i wstążki. Można je wykorzystać zarówno wtedy, kiedy włosy Panny Młodej są rozpuszczone, jak i wtedy kiedy są upięte lub związane. Jeśli zdecydujesz się na opaskę, pamiętaj, że okala ona twarz i tylko pozornie jest skromną ozdobą. Dzięki opasce wokół twarzy dużo się dzieje, jeśli wykorzystujesz opaskę w ślubnej stylizacji, zrezygnuj z biżuterii lub wybierz taką, która będzie skromna. 

Kokardy, przypinki, stroiki 

Kokarda jest hitem ostatniego sezonu. Zaskakujące na jak dużą różnorodność pozwala. Luźno związana pasować będzie do subtelnej Panny Młodej w romantycznej sukni. Ale prosta i okazała, będzie bardzo szykowna i elegancka – w takiej formie uzupełni proste, minimalistyczne kreacje. Jeśli zdecydujesz się na kucyk, kokardę, krótką sukienkę i trampki uzyskasz efekt szalonych lat 70-tych i będziesz przypominać Olivię Newton-John z filmu „Grace”.
Przypinki i stroiki występują w tak różnych wzorach i fasonach, że każda Panna Młoda znajdzie wśród nich ozdobę, która będzie idealnym uzupełnieniem ślubne stylizacji. 

Tekst sponsorowany: GoCook – organizator przyjęć weselnych https://gocook.pl