Pinterest jest źródłem inspiracji ślubnych na całym świecie. Niezależnie od tego, czy Pary Młode poszukują wzorów zaproszeń czy modeli sukni ślubnych, zawsze znajdą je w odpowiedniej kategorii, wizualizując dzięki temu swoją wizję. W związku z tym, że poszukiwanie inspiracji sprzyja planowaniu, Pinterest udostępnił listę trendów na 2023 rok.

W 2022 roku Pinterest przewidział, że w motywach ślubnych będą widoczne czarne detale, neutralne dodatki i a miejscem ceremonii będą miejsca bliskie natury, czyli lasy, zagajniki czy stodoły. Jakie inspiracje będą królować na weselach w 2023 roku? Nadrzędny będzie kolor.

Więcej o pinterestowych trendach ślubnych opowiedzą nam konsultantki z agencji ślubnej Czary Marry.

Rdza i terakota w ślubnej bieli

Pinterest prognozuje, że zobaczymy w motywach ślubnych więcej koloru. Mimo tego, że kolorem roku 2023 według Pantone jest Viva Magenta, czyli jasna, wyrazista fuksja połączona z czerwienią, najwięcej w przyszłym roku ujrzymy miedzi, rdzy, ciemnej pomarańczy oraz terakoty, czyli wypalonej gliny, która przybiera różne tonacje brązu, pomarańczowej rdzy czy czerwieni. Skąd ten pomysł? Platforma tłumaczy, że pomarańczowy kojarzy się z optymizmem, przygodą i kreatywnością, a nawet sentymentem. Wydarzenia bliskie sercu nie mogą więc nie posiadać ani jednego akcentu w tych kolorach

W jakich elementach ujrzymy rdzawe tonacje? Akcenty mogą pojawić się wszędzie – od kompozycji kwiatowych, przez dekoracje na stołach, po elementy biżuteryjne Panien Młodych. Jaki kolor wysuwa się na prowadzenie? Otóż ponad 65% zapytań dotyczyło motywów ślubnych w kolorach ciemnej pomarańczy. Co czwarta osoba poszukiwała sukien dla druhen w kolorze terakoty, a 15% osób pomarańczowych dekoracji ślubnych.

Kierunek mody ślubnej

W inspiracjach projektów sukien ślubnych królować będą przewiewne i subtelne materiały. Nie zabraknie również elementów koronki, tiulowych rękawów i falban (również w męskich koszulach). W bardziej szalonych kreacjach możemy spotkać również frędzle i koraliki (lub ich połączenie). Wszystko ma być swobodne i lekkie jak mgiełka, by odsłonić delikatnie ciało. Z kolei dla gości weselnych trendem w modzie ma być błysk, czyli powrót do odważnych cekinów.

W stylizacjach Panien Młodych w niepamięć odejdą wszelkie wzory w ślubnym manicure na rzecz klasycznego frencha, a hollywoodzkie fale zostaną zastąpione warkoczami. W trendach fryzur ślubnych będzie również romantyczna grzywka na miarę Emily w Paryżu.

Słodka natura

Pinterest przewiduję, że jako trendy ślubne w 2023 roku w wyrobach cukierniczych popularne będą motywy roślinne. 85% wyszukiwań dotyczyło babeczek stokrotek, a niemal 100% haseł odnosiło się do dekoracji z dzikich kwiatów. Platforma nazywa to zwrotem ku naturze i prognozuje, że tort weselny będzie wykonany w ziołowej estetyce, udekorowany jadalnymi kwiatami. Tort będzie więc stanowił kolejny bukiet wesela, a inspiracją do jego stworzenia ma być łąka – kwiaty muskane wiatrem.

Pamiętaj jednak, że jeśli jesteś wierna pastelom czy chcesz swoje wesele ozdobić naturalną zielenią albo od zawsze marzyłaś o tradycyjnym torcie – nic nie stoi na przeszkodzie. To Twój wymarzony dzień, który nie musi być zgodny z trendem algorytmów aplikacji.