Kim jest konsultant ślubny?

Kim jest konsultant ślubny?

 

Jesteście zaręczeni? Marzycie o idealnym ślubie i przyjęciu weselnym? Przed Wami wiele ważnych decyzji, które zadecydują o ostatecznym wyglądzie Waszej uroczystości. Jak zapanować nad tak dużym przedsięwzięciem? Po pierwsze możecie zaangażować rodzinę oraz najbliższych przyjaciół i z ich pomocą zorganizować wesele marzeń. Jeśli jednak jesteście zapracowaną Parą i cenicie sobie swój czas prywatny, jakość oraz komfort, powinniście rozważyć zatrudnienie profesjonalnego konsultanta ślubnego (z ang. wedding planner).


Kim jest konsultant ślubny? To osoba, która zna branżę ślubno-weselną od podszewki. Współpracuje z najlepszymi podwykonawcami i firmami świadczącymi usługi na najwyższym poziomie. Dzięki znajomości rynku podpowie Wam, którzy usługodawcy są rzetelni i spełnią Wasze oczekiwania. Jest świetnym negocjatorem! Wynegocjuje dla Was najlepsze warunki wynajmu sali weselnej, zadba o korzystny pakiet u fotografa ślubnego. To również doskonały psycholog! W sytuacjach napięcia między Wami a Waszymi rodzinami podejmie się roli mediatora. Jest on również znakomitym logistykiem. Zaplanuje dzień Waszego ślubu i wesela, przygotuje szczegółowy scenariusz uroczystości i zadba o to, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. To wreszcie pierwsza pomoc w nagłych wypadkach, gdy np. w ostatniej chwili okaże się, że suknia Panny Młodej jest poplamiona. Od momentu rozpoczęcia projektu ślubnego wedding planner jest prawą ręką Młodej Pary. Doradza, konsultuje, organizuje, podpowiada „co”, „kiedy” i „u kogo”. Jego najważniejszym zadaniem jest pomoc w realizacji Waszych marzeń i pomysłów.

 

 

Korzyści wynikające ze współpracy z konsultantem ślubnym:

 • Duża oszczędność czasu. Organizacja ślubu i wesela zajmuje nawet do 200 godz. To czas, który musielibyście poświęcić na indywidualne spotkania z usługodawcami ślubnymi, liczne telefony i maile.
 • Zmniejszenie kosztów. Z pomocą profesjonalnego wedding plannera możecie znacznie zmniejszyć wydatki ślubne. Konsultant jest w stanie wynegocjować korzystniejsze warunki współpracy, ma znacznie większą siłę przebicia na rynku niż jednorazowy klient.
 • Współpraca z najlepszymi usługodawcami z branży ślubno-weselnej. Konsultanci ślubni współpracują wyłącznie ze sprawdzonymi i rzetelnymi firmami. Dzięki znajomości rynku ślubnego podpowiedzą Wam, z którymi usługodawcami warto nawiązać współpracę. Dzięki temu unikniecie przykrych niespodzianek w dniu ślubu!
 • Redukcja stresu. Dzięki pomocy konsultanta ślubnego nie musicie martwić się o terminy, zaliczki, niezbędne dokumenty - Wasz ślubny doradca pamięta o tym wszystkim za Was!
 • Odciążenie najbliższej rodziny i przyjaciół. Dzięki pomocy wedding plannera nie musicie angażować najbliższych w sprawy organizacyjne. Oni - podobnie jak Wy - będą gośćmi na Waszym ślubie i przyjęciu i nie będą musieli martwić się o kwestie organizacyjne.
 • Wygoda w komunikacji. Przez cały okres przygotowań ślubno-weselnych kontaktujecie się z jedną osobą – Waszym konsultantem. To on informuje Was na bieżąco o przygotowaniach oraz pracy poszczególnych usługodawców.

 

 

Jakie są zalety dobrego konsultanta ślubnego?

Konsultanci ślubni są znani z tego, że oszczędzają czas i pieniądze swoich klientów. Wśród cennych zalet wedding plannera należy również wymienić:

 • Doświadczenie. Ponieważ konsultantowi ślubnemu powierzacie najważniejszy dzień w Waszym życiu, poproście go o listę współpracowników i sprawdźcie referencje wystawione przez niektórych klientów.
 • Profesjonalizm. Konsultant powinien być specjalistą w branży ślubno-weselnej. Dyplom ukończenia Szkoły Konsultantów Ślubnych i/lub członkowstwo w Polskim Stowarzyszeniu Konsultantów Ślubnych może świadczyć o jego profesjonalnym podejściu.
 • Takt. Taktowny konsultant ślubny współpracuje z Młodą Parą. Nie narzuca jej swojego zdania i nie nalega, by podejmowała ona decyzje wbrew swojej woli.
 • Dobre fluidy między Wami. Bardzo ważne, abyście dobrze się czuli w towarzystwie swojego konsultanta ślubnego. Czy jest on osobą, z którą chętnie będziecie spędzać swój czas i której będziecie mówić o Waszych ślubnych marzeniach?
 • Świetna umiejętność słuchania. Wasz konsultant ma zaplanować ślub, o jakim marzycie. Musi zatem poznać Waszą wizję ślubu i wesela. Czy potrafi słuchać?
 • Maniery. Wedding planner będzie Waszym ekspertem od ślubnej etykiety oraz pośrednikiem w kontaktach z prowadzącym ceremonię, menagerem lokalu, usługodawcami ślubnymi oraz Waszymi gośćmi weselnymi. Czy chcecie, aby ta osoba była Waszym przedstawicielem?

 

Jeśli jesteście osobami zapracowanymi i bardzo zajętymi, nie macie czasu na samodzielne zorganizowanie wszystkich elementów ceremonii i przyjęcia, rozważcie zatrudnienie konsultanta ślubnego. W wielu przypadkach przekazanie profesjonaliście dowodzenia nad ślubnym projektem okazuje się najlepszym wyjściem!